Příští zápas

FBC Liberec B vs FBC Kutná Hora

Datum a čas konání: 22.2.2020 16:00

Starší žáci Rudí vyhráli 4. koš

I přes to, že Starší žáci – Rudí vstoupili do turnaje ospale, proti Olympu neustále vedli. Bohužel však nedokázali odskočit o více než jednu branku. Soupeř vždy srovnal a v závěru dokonce šel do vedení sám. Naštěstí minutu před koncem při hře bez brankáře vyrovnal Fanda Malina umístěnou střelou z půlky hřiště.

Druhý zápas byl pro Kutnohorské jednoznačnou záležitostí. Od druhé minuty postupně navyšovali svoje vedení nad Florbalovou akademií a místy opravdu povedenými kombinacemi bavili sebe, trenéra i diváky. Skóre se nakonec zastavilo na demoličních 9:0 také díky ve všech zápasech spolehlivě chytajícímu Kubovi Hradilovi.

Protože Olymp Poseidon porazil Mladou Boleslav „pouze“ 6:4, hrála finále proti Slavii Praha právě Kutná Hora.

Ta se v tomto utkání snažila eliminovat útočnou sílu soupeře včasným přístupem k hráčům a držením míčku na svých holích. Tento fyzicky náročný úkol se jí dařil plnit a brzy vedla 2:0. Polevení v obraně ale mělo za následek snížení Slávistů. Druhá půle už byla od hráčů Kutné Hory zodpovědnější. Dobře bránili a účinně útočili. Vyzkoušeli si dát branku při hře pět na pět, v přesilovce i z trestného střílení. Zaslouženě tak v turnaji zvítězili a slaví postup do třetího výkonnostního koše přeboru starších žáků.

Velkou pochvalu zaslouží hráči Černých Malina s Vávrou, kteří svým bodovým přispěním, ale hlavně příkladem strhli celé družstvo k týmovému výkonu. Nejvíce to bylo vidět na Tomášovi Tvrdíkovi, který vytěžil ze spolupráce s nimi 5 branek. Pochválit také musím mladšího žáka Máru Dobeše, který se poprvé za vyšší kategorii rozhodně neztratil a svým klidem na hokejce přispěl k popisovanému úspěchu.