FBC Kutná Hora

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Kutná Hora

Rozhovor s Vaškem Rejnou, kapitánem áčka

Rozhovor s Vaškem Rejnou, kapitánem áčka

Mužské áčko je v tabulce aktuálně na čtvrté pozici, na poslední třetí postupové místo do play off o Národní ligu ztrácí jeden bod. O víkendu čeká áčko rozhodující víkend. Sobotní zápas s rezervou superligového Liberce mnohé napoví. Pětadvacetiletý obránce Václav REJNA je připraven v roli kapitána dovést tým do play off. Jeden ze základních pilířů obrany, která patří k nejlepším v Divizi, zatím nasbíral 20 kanadských bodů.

Před Vámi je rozhodující víkend. Poslední zápasy v základní části, ve kterých můžete proklouznout do play off. Jaké jsou přípravy? S čím do zápasů půjdete a co bude důležité?
Přípravy se nijak zvlášť neliší od přípravy na tradiční utkání v rámci divize, navíc vzhledem k početné marodce, školním a pracovním povinnostem bylo těžší než jindy se potkat v hojném počtu na tréninku. Tento týden jsme se to snažili napravit, navíc vzhledem k FinalFour volejbalu, nahrazujeme páteční trénink čtvrtečním, což nám může pomoci v regeneraci a na dvě těžká utkání bychom měli být dobře připraveni. Určitě se budeme chtít držet naší aktivní hry a rychlého přechodu do útoku, což by na tyto soupeře mělo sedět. Klíčové bude, jak utkání zvládneme v hlavách a vydržíme hrát v poklidu a bez zbytečných výpadků.

Proti Liberci B jste doma zvítězili, to samé platí i o zápasu s Panthers Liberec. Jak bys utkání s odstupem času zhodnotil?
Zápas s rezervou FBC Liberec byl z naší strany zbytečně nervózní, neaktivní, neproduktivní. Sice jsme dobře bránili, ale směrem dopředu jsme zbytečně předržovali balónky a přehrávali situace. Naše tradičně bláznivé pojetí mohlo být potrestáno, kdy za stavu 6:5 jel soupeř trestné střílení, naštěstí si s ním Jerry (Jaroslav Dlouhý) poradil, a naopak z následného trestného střílení pro nás se trefil Honza Dus. Posledních 5 minut zápasu jsme zvládli dobře s balónkem na čepelích, i přes vyloučení, a utkání jsme si již pohlídali. Zápas s Panthers byl náročný, vyrovnaný herně, ale naštěstí se nám v něm dařilo střelecky a postupně jsme navyšovali svůj náskok až na konečných 10:3. V Liberci čekám značně vyrovnanější utkání, které se bude rozhodovat do posledních chvil.

U týmu zastáváš důležitou roli kapitána, který táhne mužstvo za úspěchem. Jak se v této roli cítíš a co pro Tebe znamená?
Kluci si mě před sezonou za kapitána zvolili, čehož si vážím a snažím se naplnit to, co ode mě očekávali. I vzhledem k roli asistenta se snažím na hřišti a střídačce více mluvit, i když v tomto ohledu nepatřím k nejsilnějším. Vždy jsem se snažil přispívat spíše svým herním pojetím, nějakou dobrou přihrávkou či obranným zákrokem. 

Dostáváte málo branek, v Divizi patříte v této statistice k nejlepším. Čím si to vysvětluješ?
Největším dílem k této statistice přispívají naši výborně chytající brankáři, kteří nás drží v každém utkání a já je považuji za jedny z nejlepších v celé soutěži. Následně do toho promlouvá i naše zlepšená hra v obraně, pomoc útočníků směrem dozadu a zlepšené bloky, které se v letošní sezóně z mého pohledu hodně zvedly.Jsi jedním z trenérů mládežnických týmů... Přibliž nám situaci mládeže v kutnohorském florbale.
Konkrétně mohu hovořit pouze za kategorii mladších žáků, kde působím. Díky rozdělení do dvou týmů a čtyřem trenérům nabízíme všem hráčům maximální zapojení na jim odpovídající úroveň. Děti jsou zde šikovné a mají velkou chuť hrát. Zlepšení je třeba pouze v případě nácviku nových dovedností a chuti hráčů na sobě neustále pracovat. Skills tréninky jednotlivců jsou příkladem urputné práce a maximálního nasazení zapojených hráčů, kteří zde odevzdávají vše a mají chuť se posouvat. Do budoucna bude určitě cílem zkvalitnit tréninkové jednotky, nabídnout lepší servis našim trenérům a zkvalitnit sportovní stránku jako takovou, což vzhledem k celkové proaktivitě v klubu, bude radost naplňovat. Trenérská základna v FBC KH je neuvěřitelná a já si moc vážím veškeré práce všech zapojených trenérů, kteří se snaží předat dětem to nejlepší.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

09.04.2020 Nikola Knížová (22)
18.04.2020 Jakub Hyhlík (12)
21.04.2020 Vojtěch Janeček (13)
29.04.2020 David Šimonek (12)
01.05.2020 Martin Zelený (24)

Ze světa sportu

Holba Line-up sezony 2019/2020 - finální výběr…

Nejlepší line-up mužů již byl sestaven, nyní měli fanoušci možnost na instagramovém profilu Českého florbalu zvolit…

Počet návštěv: 72
Posledních 30 dnů: 0 | Posledních 7 dnů: 0 | Poslední den: 0

© 2020 FBC Kutná Hora | Všechna práva vyhrazena | v.rejna@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne