Příští zápas

FBC Kutná Hora vs FLORBAL JABLONEC

Datum a čas konání: 2.11.2019 18:00

Orlíci se drží - 2. turnaj, 4. místo

Po velmi dobrém prvním turnaji, kdy omlazení Orlíci udrželi 4. koš, nás v neděli 6. října čekalo další turnajové kolo s výhradně pražskými týmy.

V prvním zápase jsme narazili na neznámé mužstvo Flobo Praha. Přes rychlý 1. gól v naší síti se Orlíci rychle otřepali a hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Poločasové skóre 2:3 sice stále vyznívalo pro naše soupeře, nicméně s postupujícím časem jsme získávali v utkání navrch. Po dramatické koncovce zápasu, kdy jsme dostali gól bezprostředně po uplynutí 10 minut druhé půle, jsme si nakonec odnesli z prvního zápasu zasloužené vítezství 5:4.

Los nám „daroval“ dlouhých 130 minut přípravy na druhý zápas, ve kterém jsme měli změřit síly s Tigers Orange. Proti fyzicky velmi dobře vybavenému soupeři jsme od začátku ztráceli, poločasové skóre 0:4 svědčilo za vše. Přesto jsme dokázali hru v druhé části zápasu výsledkově vyrovnat a ze zápasu jsme odcházeli se vztyčenou hlavou.

Náš poslední zápas, který byl i posledním zápasem celého turnaje, hodně připomínal naše předešlé utkání. S kvalitním soupeřem (další Tigers) jsme od počátku tahali i přes solidní výkon za kratší konec. Rychle přistupující soupeř nás nepustil do kombinační hry, přesto jsme se několikrát protlačili do dobrých střeleckých pozic, které se nám ale nedařilo moc proměňovat. Nakonec jsme však opět dokázali silnějšímu soupeři 2 branky vstřelit.

Přes prohrané poslední 2 zápasy nám turnaj ukázal i mnoho pozitivního. Stále rostoucí jistotu Honzy Hrubého v bráně, výborné výkony našich obránců Tobiáše, Kačky a Kuby Skývy, a především v prvním zápase záblesky pěkných útočných kombinací. Rádi bychom poděkovali Martinovi, který nás posílil z kutnohorské přípravky a hned patřil k našim nejlepším hráčům.