Příští zápas

FBC Kutná Hora vs FBŠ Všestary

Datum a čas konání: 14.12.2019 18:00

Orlíci vybojovali 3. místo

Do dalšího turnajového kola vyrazili Orlíci posíleni o sehranou dvojici Orlů - Kuba Toman a Marek Lorenc, která se postarala o většinu vstřelených branek. Po nepovedeném vstupu do turnaje proti silnému soupeři z Petrovic se Orlíci rozkoukali a zbývající 2 utkání zvládli.

Úvodní zápas klukům servíroval Sokoly z Petrovic. Celá první půle nabídla vyrovnanou bitvu se spoustou vstřelených branek. Naší obraně senedařilo účinně čistit prostor před Honzou Doležalem, z čehož jsme dostávali laciné góly po dorážkách z bezprostřední blízkosti. Popoločase 7:7 nám soupeř na začátku druhé části rychle odskočil do vedení. Snaha kluků o rychlé dorovnání bohužel vedla ke zbrklému zakončování, které nepřineslo až do konce zápasu ani jediný další vstřelený gól. Nutno podotknout, že brankář soupeře podal velmi dobrý výkon a spoustu našich šancí zlikvidoval.

Vstup do 2. zápasu se nám také příliš nepovedl, když jsme brzy prohrávali 0:2. Orlíci si však postupně začali lépe přebírat útočníky soupeře v obranné činnosti a nedávali jim tolik prostoru.Podařilo se jim také proměnitněkolik dobře připravených střeleckých příležitostí ze střední vzdálenosti. Zlepšený výkon týmu navíc podpořil výborně chytající Honza Hrubý. Klukům se tak podařilo zápas otočit a dovést ho jistě do vítězného konce.

V posledním utkání o třetí místo jsme nastoupili proti nejslabšímu soupeři a na průběhu zápasu to bylo znát. Náš tým měl od počátku navrch a po poločase 4:1 ještě dokázal v 2. půli přidat 7 vstřelených branek.

Přes příkladnou snahu ve všech zápasech nám oproti úspěšnějším soupeřům přeci jen chyběla lepší orientace na hřišti a klid v zakončení. Bylo stále hodně znát, že celou polovinu mužstva tvořili letošní nováčci, kteří jsou na samém počátku sbírání důležitých soutěžních zkušeností.

Závěrem bychom rádi opět poděkovali rodičům a příbuzným, kteří přijeli ve velkém počtu kluky na turnaj podpořit.