Turnaj elévů a elévek

Tento víkend vyjeli elévové a elévky na zteč. Střetli se se zajímavými soupeři. Shrnutí přináší autoři článků Petr Švejnoha a Tereza Vosáhlová.

ELÉVOVÉ – ČERNÍ

7. turnaj sezóny

Dalším turnajem našeho týmu byl výjezd do malé tělocvičny v Praze, přesněji DDM Praha 10 Zahradní Město. Komplikace začaly už před odjezdem na turnaj, kdy pro nemoc nemohli odjet 4 hráči. Což ale ostatní velmi nabudilo a semklo. Ve všech čtyřech zápasech nás opět podržel brankář Lukáš Kotek. Za vše hovoří 3 vychytané trestné nájezdy, které rozhodčí nařídil po našich faulech. Všechny první tři zápasy měly pár společných věcí: naše bojovnost do poslední minuty, neproměňování i vyložených šancí, zodpovědné bránění. Ve výsledku to přineslo pouze jeden bod za remízu s Orkou. V posledním zápase se ovšem všechno sešlo v nejlepším provedení. Bojovnost, efektivita, snaha vybojovat pro brankáře vychytané „čisté konto“. Všechno fungovalo. Doufám, že si tento pocit kluci udrží do dalších tréninků i do dalších turnajů, které nás čekají. Na konec opět poděkování rodičům za podporu.

ELÉVKY

Do druhého zápasu roku 2024 holky nastoupily v neděli 28.1.2024. V prvním utkání nastoupily proti ACEMA Sparta Praha a zvítězily 5:2, druhé utkání proti SummerCamps Tatran Střešovice už tak dobré nebylo, konečný stav zápasu byl 6:2, ale i tak to holky neodradilo a do třetího zápasu nastoupily v plné síle proti FATPIPE Tigers Start98 Kunratice Po smolném gólu sice prohrály 1:0, ale zadarmo jim to nedaly a i v malém počtu dokázaly Tigers pěkně potrápit. Do posledního zápasu proti Florbalové akademii MB – modré už tolik energie nebylo, ale i přesto se rozhodly, že prohrát nechtějí, takže uhrály remízu 2:2

Hodnocení celého turnaje: Je těžké hrát v tak malém počtu a ještě se zraněnou brankářkou. Dokáži jen říci, že holky drží jako jeden tým a rvou se do poslední minuty utkání, jsou bojovné a dokáži ukázat, že malý počet je určitě nezastaví.

sestava: Eliška Vosáhlová, Adriana Tomanová, Monika Šimčíková, Klára Kutilová, Tereza Pospíšilová

autor: Tereza Vosáhlová