FBC Kutná Hora

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Kutná Hora

Nová sezóna začíná! O víkendu startuje 1. liga žen

Nová sezóna začíná! O víkendu startuje 1. liga žen

Čtyři zápasy a dost. Tolik stihly odehrát ženy v minulé sezóně ve své premiérové účasti v 1. lize. V sobotu 11. září startuje nový ročník soutěže a ženy dostávají druhou šanci užít si kompletní prvoligovou premiéru.

Dvě domácí úspěšné premiéry, nejprve výhra nad Českou Lípou a poté nad Florbal Ústí. Pak si pro dva body zajely na hřiště Prague Tigers a nakonec si připsaly skalp pražské Sparty. Taková byla bilance žen v minulém soutěžním ročníku, kterou ukončila koronavirová pandemie. A na tyto výsledky budou chtít ženy navázat i letos. "Těšíme se zpět na hřiště a na atmosféru domácích zápasů", říká kapitánka týmu Lucie Baťhová. 

Kádr před začátkem sezóny zůstal beze změn a do přípravy naskočilo 21 hráček včetně juniorek. "Jediná změna je dočasné přerušení hráčské kariéry Adély Filipové. Jinak jsme doplnili realizační tým o dvě jména. K týmu se přidali Tomáš Reinert a kondiční trenérka Michaela Francová st..", přiblížil vedoucí týmu Martin Němec. A dodává: "Z hráček, které k nám přišly v rámci hostování, se stal přestup. Podařilo se nám ještě získat hlavního sponzora pro ženský tým - firma Hydraulic Gross z Uhlířských Janovic, kterému bych tímto chtěl poděkovat." 

Přípravné období začal tým tradičně letním drilem, v červenci se pak společně hráčky vydaly na turnaj do Rtyně v Podkrkonoší, který pojaly jako teambuildingovou akci. "K přípravě přistoupily holky zodpovědně, pravidelně byla vyšší účast na trénincích a pod novou kondiční trenérkou to holky bavilo. Bylo to něco jiného než na co byly zvyklé pod mou taktovkou", zhodnotil úvod přípravy trenér Josef Chalupa.

Poté už začalo zápasové tempo, na programu bylo šest přátelských utkání. Ženy začaly vítězně ve Střešovicích, poté si poradily v dvojzápase s juniorkami Světlé nad Sázavou a uspěly i na hřišti Pelhřimova. "V prvních zápasech byla znát roční pauza. Nekorespondovalo to s výkony ze začátku loňské sezóny," přiblížil utkání lodivod týmu. K odvetnému utkání se Střešovicemi nedošlo a tak vyplnily hráčky zápasový program duelem s kutnohorskými juniory a dorostenci. Na závěr přípravy a jako generálku před startem soutěže zvolily ženy souboj s extraligovým Jičínem, ve kterém prohrály 6:11. "Vyzkoušeli jsme si extraligové tempo, zjistili jsme, kde máme rezervy a na čem pracovat, před námi je první hrací víkend a my do sezóny vstoupíme s plným nasazením", dodal kouč. 

Předtím to byla velká neznámá, teď už tým pod vedením zkušených trenérů ví co očekávat. "Těšíme se na Vás a budeme rádi, když nás přijdete v sobotu i v neděli podpořit do haly. Chceme si to užít a prezentovat hezkou kombinační hrou," zve kapitánka Baťhová

Soupiska týmu pro sezónu 2021/22:

Fousová Lucie, Miksová Martina, Petráková Lucie

Ašenbrennerová Sabina, Baťhová Lucie, Doležalová Andrea, Drahokoupilová Denisa, Dubská Melánie, Dubská Natálie, Knížová Nikola, Labudová Sabina, Moravcová Eliška, Němcová Nikol, Novotná Jana, Spěváčková Lucie, Šimůnková Nikola, Špulková Michaela, Tlapáková Lenka, Výborná Dominika.

Program domácích zápasů (září) SH Klimeška:

11. září 18:00 x Banes Florbal Soběslav
12. září 16:00 x Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn
25. září 20:00 x BLACK ANGELS
26. září 18:00 x Prague Tigers Nehvizdy

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

18.09.2021 Štěpánka Helclová (18)
19.09.2021 Nikola Šubrtová (16)
19.09.2021 Tomáš Tvrdík (15)
20.09.2021 Nela Procházková (16)
24.09.2021 Nikol Němcová (20)

Ze světa sportu

ONLINE: Petrák senzačně sestřelil vicemistra,…

Velké překvapení je na světě! Florbalisté Bohemians sebrali ve druhém kole Livesport Superligy všechny body úřadujícímu…

Moment týdne: Na Spartě se nevyhrává jen tak, ví…

Ve fanouškovském hlasování o moment týdne jednoznačně zvítězil úvodní triumf FBC Ostrava na horké půdě pražské Sparty.…

Ostrava pojede na Tatran, další týmy zabojují o…

Utkání posledních semifinalistů nebo zápasy o premiérové body ročníku. Florbalová Extraliga žen pokračuje o víkendu…

Počet návštěv: 78
Posledních 30 dnů: 0 | Posledních 7 dnů: 0 | Poslední den: 0

© 2021 FBC Kutná Hora | Všechna práva vyhrazena | vaclav.rejna@fbckutnahora.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne