Související zápas

FBC Kutná Hora
FBC PřerovFBCKH
10:4(5:1,1:2,4:1)
so 15. 4. 2023 18:00 @ SH Lipník nad Bečvou, Divize, 5. kolo
319_20230417_165936.jpg

Áčko zůstalo před branami postupu

Poslední zápas letošního ročníku odehrál mužský A-tým v sobotu 15. dubna v Lipníku nad Bečvou.

Z důvodu obsazenosti haly v Přerově, musel soupeř využít prostředí v azylu v Lipníku nad Bečvou. Vyrovnaná série, kdy oba týmy loupily po bodu na hřišti soupeře dospěla až do rozhodujícího pátého zápasu. Výhodu domácího prostředí měl tým, který hájil svou příslušnost v Národní lize. 

Utkání začal lépe Přerov, který v úvodu zhodnotil výhodu přesilové hry. Na vedoucí branku moravského celku dokázali Kutnohorští zareagovat a Hampl se prokličkoval k vyrovnávající brance. Poté byl v první části na hřišti už jeden celek. Přerov čtyřmi góly dal ráz celému utkání a jenom díky skvělému výkonu brankáře Bochníčka nebylo skóre pro Kutnou Horu děsivější. V závěru neproměnili domácí trestné střílení.

Druhá třetina nabídla vyrovnanější podívanou. Kutná Hora se postupně dostávala do zápasu. Petrásek se v 7. minutě druhé části prosadil střelou na zadní tyč. Přerov záhy ale opět reagoval a vrátil na svou stranu čtyřbrankové vedení. V závěru druhé periody skóroval Martínek a tak se šlo do šaten s tříbrankovým mankem pro hosty. 

V úplném začátku třetí třetiny domácí opět velmi rychle udeřili. A za stavu 7:3 pro Přerov se z toho stávala už hra vabank. Kutnohorští otevřeli hru ve snaze vyrovnat a Přerov trestal. V poslední minutě základní hrací doby se ještě prosadil Martínek, ale poslední slovo měli nakonec domácí, kteří desátou brankou pečetili své vysoké vítězství v pátém utkání barážové série. 

FBC MSEM Přerov x FBC Kutná Hora 10:4 (5:1, 1:2, 4:1)
Branky KH: 6. Hampl (Beil), 27. Petrásek, 40. Martínek, 60. Martínek (Listík).

Vyloučení: 0:3, využití: 1:0. Střely na branku: 31:20, diváci 197.

Sestava KH: Bochníček B. (Dlouhý) - Listík, Vávra, Martínek, Tvrdík, Spurný, Martin, Petrásek, Chalupa, Novotný, Rejna, Beil, Hampl, Zelený, Pešl, Jedlička, Vojtěch. 

Ohlasy po zápase: 

Kořený Michal (FBC Přerov): Děkuji Kutné Hoře, že nás svou bojovností donutila předvést maximální výkon. Tohle byl konečně z naší strany zápas hodný národní ligy. Jak diváky, tak naším přístupem. Celou sérii z naší strany tragická finální fáze a zakončení. Na tom zapracujeme. Mě spadl kámen ze srdce. Úkol splněn, Přerov v Národní lize. Příští rok na plný pecky.

Vokřál Jiří (FBC Kutná Hora): Díky fantastickým fanouškům. Dnešní atmosféra byla skutečně úžasná a já smekám klobouk před těmi, co vážili víc jak tříhodinovou cestu a podpořili nás. Prostor k hodnocení celé sezóny určitě bude, teď je to těžké. Obrovsky mrzí první třetina, která mohla být i jednoznačnější. Pak už to bylo těžké, bohužel. Díky za sérii.