Související zápasy

FBC Kutná Hora
311_20230330_182751.jpg

Baráž s Přerovem začíná tuto sobotu

Play up o Národní ligu je minulostí. V 1. kole zdolal mužský A-tým v pětizápasové bitvě Litomyšl. Rozhodující páté utkání nabídlo strhující, dramatickou podívanou s postupovým koncem pro svěřence trenéra Jiřího Vokřála.

Druhé kolo zase tak vydařené už nebylo. V pouhých třech zápasech se ukázala síla soupeře. Zlín Lions rozdílem třídy porazil áčko 3:0 na zápasy. Tým z východu Moravy zaslouženě oslavil postup do Národní ligy.

Mužské áčko dostane ještě jednu šanci probojovat se do vyšší soutěže. V baráži vyzve další moravský celek. V sérii hrané na tři vítězná utkání áčko poměří síly s týmem z Olomouckého kraje. K úvodním zápasům pojede do Přerova.

Série začne na hřišti týmu, který bude hájit svou účast v Národní lize. Oba víkendové duely začnou shodně v 18 hodin. Na Velikonoce se série přesune do Kutné Hory. Hrát se bude v sobotu 8. dubna od 18 hodin ve sportovní hale Klimeška a v případě nerozhodnutého stavu i v neděli. Ve stejný čas na tom samém místě. Pokud nebude po čtyřech zápasech znám postupující do Národní ligy, rozhodne se v pátém duelu na hřišti Přerova v sobotu 15. dubna.

FBC Přerov skončil v základní části na 10. místě Národní ligy se ziskem 25 bodů. V 1. kole play down narazil Přerov na Třebíč. Play down ovládl Přerov 4:1 na zápasy a dostal tak ještě možnost hájit svou účast v Národní lize i pro příští sezónu.

A jak vidí barážovou sérii s Přerovem hlavní trenér A-týmu Jiří Vokřál?

Předpokládám, že ani jeden z týmů nebude chtít udělat na začátku nějaké hloupé chyby. Přerov má mladý tým, který se v loňském roce dostal do Národní ligy právě přes baráž. Pro nás naopak hovoří celkové zkušenosti i čerstvá vzpomínka z divize i play-up. Obětovali jsme hodně tomu, abychom se dostali právě sem a určitě budeme hodně hladoví po úspěchu.

Těšíš se na závěrečnou sérii sezóny? A co bude podle Tebe klíčové?

Celkově se na baráž těším. Nebudeme si nic nalhávat, sezóna už je opravdu hodně dlouhá, ale právě pro takové zápasy, které nás čekají, ten sport děláme. Troufám si říct, že velmi důležitý bude už první zápas. Ten hodně napoví o tom, jak na tom kdo zrovna teď je. Do Přerova si jedeme minimálně pro bod a následující velikonoční víkend chceme maximálně využít našeho domácího prostředí, o které se opíráme celou sezónu.