Brány finále letos zůstávají zavřené

Historicky nejúspěšnější sezónu ženy ukončily v semifinále. V rozhodujícím duelu podlehly Startu98. Série, kterou nakonec soupeřky dokázaly obrátit ve svůj prospěch, se protáhla na tři zápasy. Poslední – rozhodující – se hrál na pražské hale Jižní Město. V zápase sice Kutná Hora vedla 0:2, ale po obratu ve třetí třetině odjíždí s prohrou 4:2.

Zápas, který měl rozhodnout o tom, kdo postoupí do finále, rozehrály hráčky Kutné Hory velmi dobře. Hned v úvodu si totiž vypracovaly komfortní vedení 0:2. Ve druhé třetině Kutná Hora polevila, nehrála tak, jako v první části a z toho těžil Start. Ve 34. minutě se prosadila Jirásková a přiblížila tím svůj tým Kutné Hoře. Osudová byla třetí třetina. V té se hned na začátku nechala vyloučit Moravcová za sekání. Přesilovku sice soupeřky nevyužily, ale pár minut po jejím skončení vyrovnaly skóre. Tým pod vedením Davida Štursy měl šanci na stržení vývoje na svou stranu, když se obětí sekání stala Ašenbrennerová a soupeřka si šla na dvě minuty sednout. Statistika kutnohorských přesilovek však mluví jasně. Dlouhodobý trend se vstřelením gólu v početní výhodě se nepodařil zvrátit ani tentokrát. Vše nasvědčovalo tomu, že se bude prodlužovat, když přišla střela, která rozhodla. V 59. minutě se trefila hráčka FAT PIPE a tím dovršila obrat. Hostující FBC ještě zkoušelo štěstí při hře v šesti bez brankářky, bohužel z toho znovu více vytěžil Start. 12 vteřin před sirénou správně zamířil do prázdné branky a bylo definitivně rozhodnuto. Výsledek 4:2 mluví jasně. Kutná Hora letos končí a Start pokračuje do finále, kde narazí na Dobrušku. Kutnohorské ženy se však nemusí za nic stydět. Od návratu trenéra Martina Štursy na začátku sezóny odvedly kus práce a ročník 2023/24 zakončily historickým úspěchem. Není pochyb o tom, že příští rok výsledek minimálně zopakují.

Na závěr bychom rádi poděkovali fanouškům. V neděli jste v Praze vytvořili skvělou domácí atmosféru. A nejen v neděli. V průběhu sezóny jste pravidelně chodili podporovat domácí tým a v play-off jsme několikrát překonali rekord v návštěvnosti. Děkujeme!

FOTOGALERIE

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Tohle je na florbalu krásné. Donutí skupinu lidí ze sebe vydat vše a díky tomu získat zkušenosti, které jsou nezbytné pro další rozvoj. Tahle série měla vše, hrál se florbal a vyhrát může jenom jeden. Přejeme soupeři k postupu do finále, ať se mu dál daří. Děkuji také skvělým fanouškům, nastavili jste si vysokou laťku na příští sezónu a už se těším, jak ji budete dál zvedat. A holky – my si vše řekneme sami.

Komentář domácích Koníček Miroslav (Trenér): Od nás vlažný začátek, ale postupně jsme vystupňovali náš výkon a výsledkem toho je postup. V podstatě po celý zápas jsme drželi taktické pokyny, které jsme si zadali a zaslouženě jsme si došli pro vítězství. Chtěl bych poděkovat všem holkám, rozhodčím a také soupeři za velice kvalitní a pěknou sérii. My teď máme týden na to se připravit na finále na které se moc těšíme!

FAT PIPE Tigers Start98 – FBC Kutná Hora 4:2
branky: 34. Kristýna Jirásková, 47. Mayya Lytorova, 59. Emilie Skalíková, 60. Karolína Janatková - 8. Kristýna Venclová, 16. Kristýna Venclová; rozhodčí: Artem Zolotar – Danylo Abeliashev; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Eliška Držíková 36 - Lucie Melicharová 32; po třetinách: 0:2, 1:0, 3:0