457_20240408_173859.jpg

Dorostenci a mladší žáci na turnajích

O uplynulém víkendu nastoupili do zápasů dorostenci a mladší žáci. Dorostenci se rvali o postup do play-off a mladší žáci zakončili poslední kolo samými výhrami!

DOROSTENCI

Poslední turnaj dorostenců

Na poslední turnaj v sezóně dorostenci vyjeli do Kralup, kde se potkali s druhým týmem tabulky, Prague Tigers, a s týmem z Kralup, kdy se rozhodovalo o posledním účastníkovi play-off.

První zápas s Prague Tigers začal hned zostra a soupeři nám nedali ani vteřinu na rozehrávce. Od začátku jsme plnili taktické pokyny, dobře komunikovali a díky tomu jsme byli rovnocenným soupeřem. Kvalita soupeře se ukázala, a tak tento zápas vyhráli 10:8. Je třeba zde vyzdvihnout hattrick Adama Duška, který dával neustálou naději svému týmu.

V druhým zápase jsme se setkali s domácími Kralupami. Tento zápas měl jednoduchý cíl pro oba týmy – kdo vyhraje, stává se posledním účastníkem play-off. Všichni jsme si byli vědomi důležitosti tohoto zápasu a hned od začátku oba týmy šly naplno za výhrou. I přes naše velké úsilí a chuť nám téměř nic nevyšlo, soupeř byl připravenější a zaslouženě vyhrál. Tenhle zápas nám, ale ukázal, kudy bychom se měli ubírat a co všechno pro to jako tým musíme udělat.

Pro nás sezóna tímto turnajem skončila. I když jsme se o takový kousíček neprobojovali do play-off, musíme sezónu zhodnotit kladně. Kluci udělali neskutečný pokrok jak po florbalové stránce, tak i po té týmové. Určitě je vždy co zlepšovat, ale myslím, že k tomu máme dobře nakročeno a příští rok budeme silnější.

Závěrem bych ráda poděkovala všem rodičům za neustálou podporu po celou dobu sezóny. Bez vás by to nešlo, DÍKY!

Sestava: Hyhlík, Řípa – Lokaj, Votava, Dobeš, Chudomel – Dušek A., Švejnoha, Kůrka, Vlach, Šimonek, Paďouk, Blahník, Charvát, Přibyl, Charwot

autor: Michaela Špulková


MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci v posledním kole neprohráli

Na poslední turnaji letošní sezóny si mladší žáci přivezli do Kunratic skvělou formu. Je vidět, že když si základní principy hry, neustále opakovaných na trénincích, přenesou do hry, lze spatřit opravdu pohledný florbal. V prvním zápase se sice půlku první části zahřívali a rozhýbávali z aut, poté už ale ovládli hřiště a zaslouženě vyhráli. Druhé utkání bylo hodně útočné a padalo dost branek opět s vítěznou tečkou pro Kutnou Horu. Třetí zápas byl nejnáročnější, co do soupeřovy síly. Černošice hrají nátlakový kombinační florbal. Kutnohorští však předvedli nejkomplexnější výkon v celé sezóně, kdy byl na hřišti i na lavičce cítit týmový duch a vzájemné povzbuzování, a vítězná euforie se odrazila i ve výsledku. V posledním zápase se mladší žáci svezli na vítězné vlně a Šestajovicím vrátili porážku z minulého turnaje. Bez porážky tak vyhráli tento turnaj pátého koše ligy mladších žáků.

K nejlepším na hřišti opět patřil vůdce a střelec Martin Trpišovský a celá čtveřice v obraně (Křížek, Pelíšek, Musil a Šimonek), která zdatně podporovala i útok. Za zmínku stojí také výborné výkony v brance eléva Lukáše Kotka a začínajícího brankáře Jurije Záthureckého, kteří oba předvedli řadu jistých zákroků.

Zápasy:
FBC Kutná Hora – T. J. Sokol Královské Vinohrady 4:2
FBC Kutná Hora – FAT PIPE Start98 Kunratice 9:4
SK Alien Nation Černošice – FBC Kutná Hora 5:6
T. J. Sokol Šestajovice – FBC Kutná Hora 1:3

Sestava: Lukáš Kotek (SKV, Černošice), Jurij Záthurecký (Start98, Šestajovice) - Tomáš Křížek, Matěj Pelíšek – Patrik Musil, Lukáš Šimonek – Tomáš Joska, Martin Trpišovský, Jan Vosáhlo – Vojtěch Knopf, Štěpán Křikava, Michal Tvrdík – Matyáš Dvořák, Filip Svoboda, Maxim Lajk.

autor: Jan Dojčiak