FBC Kutná Hora
18_20211012_162221.jpg

Dorostenci vyválčili další bod, týmy mladších žáků a přípravky mají za sebou úvodní turnaje

Dorostenci v rámci své účasti v 1. lize rozšířili svou bodovou sbírku, když dokázali remizovat s Milevskem. Do akce se zapojily oba týmy mladších žáků i přípravky.

TJ Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod x Dorostenci 6:4
Branky K. Hory: Ma. Trník (Martin), Martin (Beil), Novák (Indra), Indra (Novák).

S domácím týmem jsme v prvním zápase nezachytili první třetinu.  Soupeř nás napadáním donutil k chybám.  Jen díky Matějovi Němcovi nebyl průběžný stav v náš neprospěch výraznější. Od druhé třetiny se náš výkon výrazně zlepšil. Kluci jednoduše přecházeli střední pásmo a výborně využívali každou příležitost k ohrožení branky. V závěru jsme sahali po vyrovnání. Za stavu 4:5  byla určitá šance, ale bohužel jsme nevyužili nabídnutou přesilovou hru. Konečný výsledek 6:4 musíme brát, protože odpovídal vývoji utkání.

Dorostenci x FBC Došwich Milevsko 6:6
Branky K. Hory: 2 Martin (Beil, Martínek), Tvrdík (P. Vávra), Beil (Martínek), Indra (Tvrdík), Jaroš (Ma. Trník).

 Ve druhém zápase nás čekal soupeř z Milevska, který má podobné kvality jako Havlíčkův Brod. První část zápasu se nám povedla především tím, že jsme potrestali každou chybu soupeře. Od druhé poloviny utkání začali kluci ztrácet půdu pod nohama. Útok se nás valil jeden za druhým. V těchto chvílích nás opět podržel náš brankář. Tentokrát jím byl Jakub Brož. Zlom nastal za stavu 6:3 pro náš tým. Milevsko dalo regulérní branku, kterou rozhodčí nepostřehl. V tuto chvíli celá naše střídačka zareagovala a gestem fair play uznala platnost tohoto gólu. Tato skutečnost ovšem ovlivnila koncentraci některých kluků a po individuálních chybách soupeř vyrovnal na konečnou remízu 6:6.

Komentář trenéra Martina Blahníka: Vyzdvihnout musím celý mančaft, který se herně i výsledkově zlepšuje. Hra proti Spartě, Střešovicím, Havlíčkově Brodu kluky neskutečně posune, protože v utkáních musí řešit jakoukoliv herní činnost v maximální intenzitě a nasazení. Na čem musíme zapracovat jsou především přesilové hry, oslabení a obranné i útočné standartní situace. Nejvýraznějšími osobnostmi tohoto víkendu byli oba dva naši brankáři Matěj Němec a Jakub Brož, kteří zachytali neskutečně. Kluci, parádní výkon!

Sestava Kutné Hory: Němec, Brož- Holub, Trpišovský, Beil, Indra, Novák, Jaroš, Kobylarz, Martin, Martínek, Melecha, Michal Trník, Marek Trník, Tvrdík, Vašíček, Petr Vávra, Filip Vávra, Blahník.


MLADŠÍ ŽÁCI ČERNÍ (na úvodní fotce)

V prvním zápase jsme narazili Říčany a na lepšího soupeře a i přes nepopiratelnou snahu to na vítězství nestačilo. Navíc to z naší strany nebylo ještě úplně ono.

 Ve druhém zápase byla soupeřem Mladá Boleslav, hra se zlepšila, ale platí staré dobré pravidlo, když nedáš góly nevyhraješ a soupeř byl v této fázi hry úspěšnější a proto i v druhém zápase FBC body nebralo. 

Třetí zápas opět přinesl v první polovině velmi dobrou hru a jasnou dominanci, bohužel ve druhé polovině se na výkon nepodařilo navázat a tak si FBC s Rudnou body rozdělilo. 

Poslední zápas proti Dvojka Praha již byla patrná únava na obou týmech, ale herní projev byl na straně FBC a v posledním zápase si připsala v první vítězství sezóně.

První turnaj nastavil první porovnání a příště opět posuneme svou hru o další stupínek.

Sestava Kutné Hory - černí: Hrubý – Janeček, Votava – Liberský, Kiml, Kudláček – Melecha F., Lorenc – Malina P., Kaizner, Franc L..

autor: Jan Třískala


MLADŠÍ ŽÁCI BÍLÍ 

Hned na úvod nové sezóny sehráli mladší žáci domácí turnaj ve sportovní hale Klimeška. Pro mnohé z nich to byla premiéra na velkém hřišti a v pětkovém florbale. Kluci odehráli všechna utkání s velkým nasazením, dokázali jednou zvítězit a na turnaji obsadili 4. místo se 7 vstřelenými brankami. 

Tým po celý turnaj skvěle držel při svém prvním vystoupení mezi 3 tyčemi Fanda Melecha. Zvláštní poděkování také zaslouží Matěj a Míša z Elévů, kteří nám na domácím hřišti ochotně vypomohli.

Závěrem bychom ještě rádi poděkovali rodičům, kteří nám přišli pomoci s organizačním zajištěním turnaje.

autor: Radek Toman


PŘÍPRAVKA

První turnaj obou týmů přípravky, černí a bílí, se konal v sobotu 9. října 2021. 

Tým černých se vydal do UNYP Areny v Praze v sestavě s: Daniel Dvořák, Šimon Havel, Marek Havel, Klára Kutilová, Ondřej Švejnoha a Adam Říha. Černí si zahráli tři zápasy proti Žlutým Drakům, Chodovu a Spartě.

Tým bílých se vydal do EXE sport Areny také v Praze v sestavě: Jakub Fous, Adam Kříž, Alice Křížová, Matěj Veselý, Václav Lupínek a Eliška Vosáhlová. Bílí stejně tak jako černí si zahráli tři zápasy.

Trenéři Lucie Fousová, Matěj Zmátlo, Michaela Francová, Natálie Dubská: "Oba turnaje nás děti velmi překvapily svou nadšeností, radostí ze vstřelených gólů a herních kombinací."

Další články

FBC Kutná Hora
19_20211014_151807.jpg

Program na víkend: Sobota patří juniorům, v neděli si zahraje béčko, starší žáci a elévové

Tento víkend je jeden z mála, ve kterém se nepředstaví ani jeden z elitních týmů - mužské áčko i ženy mají volno a připravují se na další týden. Sobotu si podmaní junioři, kteří budou chtít navázat na výborný vstup do sezóny. Po dvou zápasech plný počet bodů, podaří se navýšit konto i v Mladé Boleslavi? V neděli si pojede zahrát mužské béčko, ve 3. výkonnostním koši se představí starší žáci a obě družstva elévů čeká další porce čtyř utkání a spousty zábavy.

16_20211011_203802.jpg

Dvě těsné venkovní prohry áčka

Tři výhry v řadě mělo mužské áčko na svém kontě před dalšími divizními duely. O víkendu sehrálo áčko dvě utkání, z nichž zápas v Liberci se hrálo v rámci předehrávky 6. kola.

17_20211011_204224.jpg

Ženy porazily Texas, z Plzně odjely s prázdnou

Další dvě utkání v 1. lize sehrály ženy na hřištích soupeřek. V sobotu zamířily do Chýně k zápasu s Texasem a v neděli se vydaly do Plzně, kde vyzvaly tamní Slavii. Hrálo se o důležité body do tabulky, ženy se snažily napravit dvě domácí zaváhání z předchozích kol.

15_20211007_071749.jpg

Program na víkend: Áčko i ženy sehrají dva zápasy, domácí turnaj mladších žáků

Náročný program čeká jak mužské áčko, tak i ženy. Oba týmy sehrají dva těžké zápasy, ve kterých zabojují o důležité body do tabulky. 1. liga dorostenců se stěhuje do Světlé nad Sázavou. Do akce jdou poprvé mladší žáci, tým "černých" startuje na domácím hřišti ve sportovní hale Klimeška. A prvních zápasů se dočkali i naši nejmenší, obě družstva přípravky mají na programu premiérové turnaje.