627_20251007_144329.jpg

Elita venku: Ženy urvaly body v Lípě, muži padli s Falcony

Ženy A zvládly výjezd do České Lípy a po týmovém výkonu vyhrály 5:3. Muže A na Klimešce zaskočil velice efektivní Falconi – po rychlém úvodu hostů (0:4) jsme sice snížili v přesilovce, ale soupeř si v třetí třetině vzal definitivně zápas do vlastních rukou a odvezl si výhru 8:2.

Ženy A – 1. liga žen, 4. kolo: FBC Česká Lípa – FBC VHST Kutná Hora 3:5

Kutná Hora výborně vstoupila do zápasu a šla do vedení ve 3. minutě. Klepalová po narážečce s Venclovou trefila z úhlu – skóre 0:1. Domácí srovnaly o dvě minuty déle a po přesném zakončení šly dokonce v 16. minutě do vedení! Do kabin se odcházelo za stavu 2:2, když Natálie Dubská srovnala po rychlém přenesení hry.

Druhá třetina přinesla oboustranně aktivní pasáže; po důrazu na brankovišti poslala Kutnou Horu v 27. minutě znovu do vedení kapitánka Sabina Ašenbrennerová. Česká Lípa však v 33. minutě dorovnala a opět byl o pauze stav nerozhodný. 

Rozhodla třetí část. Ve 42. minutě Nikol Němcová po práci Sabiny Labudové znovu poslala náš tým do trháku a v 60. minutě pečetila výsledek Natálie Beranová do prázdné branky – 3:5!

David Štursa, trenér žen: Jeli jsme pro 3 body a máme je. To je pro nás teď to nejdůležitější. Pokračujeme dál, sezóna bude ještě dlouhá a je to jen na nás. Děkuji soupeři za aktivní florbal, také nám ukázal, jak se důrazně brání, prostě pěkný zápas s hodně poznatků do další práce. Děkujeme za pořádání a fanouškům za fajn kulisu.“

FBC Česká Lípa – FBC VHST Kutná Hora 3:5
branky KTH: 3. Klepalová (Venclová), 19. N. Dubská, 27. S. Ašenbrennerová, 42. N. Němcová (Labudová), 60. Beranová – ČL: 5. Hedánková (Menšíková), 16. Haklová (Mlatečková), 33. Menšíková (Kvasničková); rozhodčí: T. Braum – M. Varšáni; vyloučení: 0:4; využití: 0:0; po třetinách: 2:2, 1:1, 0:2, hvězda zápasu KH: Nikol Němcová


Muži A – Národní liga, 4. kolo: FBC VHST Kutná Hora – Floorball Club Falcon 2:8

Kutnohorští potvrdili, že začátky zápasů nejsou jejich doména a po 5 minutách prohrávali již 0:2. Falconi si dokázali vytvářet šance z protiútoků a důsledností před brankou domácích. První část nedělní lekce z produktivity dokonal ve 12. minutě Lebeda, kdy navyšoval stav utkání na 0:4. Držení balonu sice kutnohorskému celku šlo, ale nedokázali si vytvářet kvalitní šance a když už se něco naskytlo, tak muži šanci nevyužili, hosté navíc výborně kontrolovali odražené střely.

Po pauze jsme přidali a hned si vynutili faul – ve 22. minutě si šel sednout Šimák. Následovala naše nejlepší pasáž - tlak přesilovkové formace, Dibelka i Král pálili z mezikruží a Blahník po výjezdu od mantinelu. Odměna přišla krátce poté – ve 25. minutě Král napřáhl z pravé strany a ranou do levého růžku snížil na 1:4. V polovině třetiny jsme pokračovali v aktivním napadání, nucené výhozy Falconu sbírala naše obrana a Zlatohlávek skvěle kryl schované střely Falconů. V závěru dějství jsme ubránili dvouminutové oslabení po trestu Chalupy za opakované přestupky. Bloky na ose a jistý zákrok brankáře udržely skóre. Do kabin se šlo za stavu 1:4, s jasným signálem, že zápas ještě žije.

Vstup do třetí třetiny se ale nepovedl, po 5 vteřinách se prosadil Škrdla po samostatném úniku. Ve 44. minutě přidal ten samý hráč další zásah po rychlém přenesení hry přes osu – 1:6. Domácí se snažili odpovědět standardkami i průniky po mantinelu, jenže hosté drželi vysoké tempo a šli do zakončení z mezikruží; ve 49. minutě Škrdla dovršil hattrick a posunul skóre na 1:7. Kosmetickou úpravu skóre zařídil Zelený s premiérovou asistencí Švejnohy za muže. Poslední slovo zápasu měl nezastavitelný Škrdla, v závěru zvýšil na 2:8. Muži po úvodních čtyřech kolech stále čekají na výhru a v dalším zápase je čeká kvalitní soupeř Panthers Praha. 

Jan Třískala, trenér mužů: „Dnešní prohru beru na sebe. Příští týden budeme lepší. Děkujeme divákům za podporu.“

FBC VHST Kutná Hora – Floorball Club Falcon 2:8
branky: 25. Král, 52. Zelený (Švejnoha) – FAL: 5. Sgall, 5. Uvíra, 8. Škrdla, 12. Lebeda, 41. Škrdla, 46. Škrdla, 49. Škrdla, 56. Škrdla; )); rozhodčí: D. Kytler – J. Tázler; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; po třetinách: 0:4, 1:0, 1:4, hvězda zápasu KH: Jan Zlatohlávek


MOMENTY VÍKENDU

  • Ženy skvěle ubránily všechny čtyři přesilovky soupeře!
  • Premiérový kanadský bod odchovance Jirky Švejnohy za muže!
  • První výhra žen za 3 body, jedeme dál holky!
  • První gól Vojty Krále za Kutnou Horu, vítej Krális!