Ženy A–1. liga žen, 13. kolo: TJ Sokol Nové Strašecí – FBC VHST Kutná Hora 3:4pn
Zápas v Novém Strašecí přinesl hned od začátku dramatickou podívanou s častým střídáním vedení. Skóre otevřelo Nové Strašecí, Kutná Hora však zvýšila aktivitu směrem dopředu a dočkala se vyrovnání, přesto po první části odcházela do kabin s těsným mankem 0:1.
Ve druhé třetině se hráčky Kutné Hory dostaly do tempa – a díky brankám Beranové vyrovnaly a přiblížily se k otočení skóre. Do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.
V třetí třetině se Nové Strašecí opět ujalo vedení, Kutná Hora se ale nevzdala a po 5 minutách dokázala skóre vyrovnat. Třetí třetina skončila 3:3 a zápas pokračoval prodloužením, ve kterém se nerozhodlo.
Následovaly samostatné nájezdy, kde Kutná Hora ukázala chladnou hlavu – Beranová proměnila rozhodující nájezd a zajistila svému týmu dva body do tabulky.
I takové těžké a nepředvídatelné zápasy k florbalu patří, Kutná Hora si však z venkovního utkání odváží cenné body.
TJ Sokol Nové Strašecí – FBC VHST Kutná Hora 3:4 (pn)
branky KTH: 25. Natálie Beranová (Sabina Ašenbrennerová), 32. Natálie Beranová (Gabriela Procházková), 49. Natálie Trpišovská (bez asistence), 65. (nájezd) Natálie Beranová; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 30; zásahy brankářek: Lucie Viedemannová 27 – Veronika Fiedlerová 36; po třetinách: 1:0, 1:2, 1:1, nájezdy: 0:1.
Hvězda zápasu – FBC Kutná Hora: Natálie Beranová
Komentář Davida Štursy (trenér FBC VHST Kutná Hora): „Dnes těžký zápas, soupeřky hodně aktivní, důrazné, hladové, což nám dělalo problémy. Celý zápas jsme gólově dotahovali a nakonec v nájezdové loterii urvali bod navíc Musíme se poučit a příště být lepší. Děkujeme za zápas v příjemné hale a přejeme štěstí do dalších zápasů..."
Hodnocení Kristýny Kleknerové (trenér TJ Sokol Nové Strašecí): „Po zkušenosti z předchozího zápasu, jsme věděly, že holky z Kutné Hory umí rubat. Nenechaly jsme je proto rozjet a nálétly do nich hned od začátku. Škoda. Děkujeme za utkání, šťastnou cestu domů.“
Muži A – Národní liga, 16. kolo: FBC Draci Říčany – FBC VHST Kutná Hora 10:6
Mužské áčko nezačalo v Říčanech ideálně a už od úvodních minut prohrávalo. Domácí Draci udeřili rychle dvakrát a donutili Kutnou Horu dotahovat.
Kutná Hora se snažila odpovídat, ale šancí bylo více na straně soupeře, který ve druhé třetině navýšil vedení. Ačkoli v poslední části zápasu se Kutné Hoře podařilo vsítit několik přesných branek a snížit náskok Draků, domácí si i nadále udržovali kontrolu nad tempem a vývojem utkání až do závěrečné sirény.
Tato porážka znamená ztrátu důležitých bodů pro Kutnou Horu v bojích o body v tabulce Národní ligy. Výkon mužů byl sice v závěru silnější, ale úvodní pasáže utkání zůstaly bez odpovědi, což soupeřovi umožnilo vybudovat rozhodující náskok.
FBC Draci Říčany – FBC VHST Kutná Hora 10:6
branky KTH: 6. Matěj Hejzlar (Štěpán Blahník), 10. Jakub Tabášek (Petr Vávra), 39. Matěj Kůrka (Petr Vávra), 48. Štěpán Blahník (Petr Kvasil), 56. Vojtěch Král (Ota Černohorský), 57. Jakub Tabášek (Petr Vávra); vyloučení: 4:5; využití: 2:2; diváků: 195; zásahy brankářů: Ondřej Kukol 23 - Filip Juzl 20; po třetinách: 5:2, 2:1, 3:3.
Hvězda zápasu – FBC Kutná Hora: Jakub Tabášek
Ohlasy trenérů a hráčů po zápase: youtube.com