449_20240318_164745.jpg

Junioři nadělovali dvojciferné prohry soupeřům

Jak už titulek napovídá, junioři se svými výkony tento víkend předvedli v tom nejlepším možném světle. Ze dvou zápasů si vezou domů plným počet bodů a celkem 24 vstřelených branek.

Až v dalekém Králově Dvoře si zahráli junioři regionální derby s Kolínem. Dle taktické dohody se od začátku dobrým napadáním a aktivní hrou snažili rozhodit rozehrávku soupeře po jeho pozdním příjezdu přeci jen méně rozcvičeném. Tento styl hry jim záhy vynesl pohodlný brankový rozdíl, a i když Kolín ukázal, že umí úspěšně zakončit brejkovou akci, stále svoje vedení navyšovali. S přispěním všech útoků se skóre zastavilo na konečných 13:3 pro Kutnou Horu.

Druhý zápas začal pro kutnohorské ještě slibněji, když v půlce utkání již vedli 7:0. Pak ale notně polevili a laxní obrana dovolila tři rychlé zářezy na jejich konto. Po zásahu trenéra si opět uvědomili, že zápas je třeba dohrát na stále platných principech odpovědného florbalu, vrátili se ke svojí hře a Drakům z Říčan přidusili ohýnek naděje. Zrodila se tak druhá výhra s dvouciferným počtem vstřelených gólů na straně Kutné Hory.

Nejvíce opět zářil divizní útok Petra Vávry s bratry Trníkovými a obě obranné dvojice, které notně podporovali útok celého týmu. Před závěrečnými třemi zápasy stále živí Kutná Hora postupové naděje do 2. ligy juniorů.

Zápasy:

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové – FBC Kutná Hora 3:13 (2:7, 0:3, 1:3)
Vyloučení: 3:4, využití 1:2.
Branky a nahrávky KH: 2. Lokaj (Kobylarz), 4. Trník Michal (Vávra), 7. Lokaj (Kobylarz), 8. Trník Marek (Štursa), 11. Trpišovský, 12. Tvrdík (Landsmann), 12. Vaněk (Štursa), 13. Trník Marek (Trník Michal), 15. Landsmann (Trpišovský), 24. Trník Michal (Vávra), 26. Trník Marek (Trník Michal), 30. Trník Marek, 33. Trník Marek (Trník Michal).

FBC Draci Říčany B – FBC Kutná Hora 4:11 (0:5, 3:4, 1:2)
Vyloučení: 2:2, bez využití, v oslabení 0:1.
Branky a nahrávky KH: 3. Trník Marek (Vávra), 4. Blahník (Kobylarz), 6. Trník Michal (Trník Marek), 9. Trník Marek (Vávra), 9. Blahník (Tvrdík), 14. Trník Marek (Trník Michal), 16. Trník Marek (Vávra), 22. Trník Marek (Trník Michal), 24. Trník Michal (Trník Marek), 26. Vávra (Trník Michal), 32. Trník Marek (Vávra).

Sestava: Jakub Brož (C) – Adam Štursa, Štěpán Blahník – Šimon Trpišovský, Ondřej Lokaj – Michal Trník, Petr Vávra, Marek Trník – Jaroslav Paďouk, Martin Landsmann, Tomáš Tvrdík – Daniel Vaněk, Štěpán Jaroš, David Kobylarz.

autor: Jan Dojčiak