Junioři přetlačili konkurenta na postup

Netradičně ve středu odehráli junioři odložené utkání proti Olympu na domácím hřišti v Klimešce. Postupové ambice obou týmů byly cítit hned od začátku. Hrálo se svižné utkání, kde si soupeři nedarovali ani kousek hrací plochy zadarmo.

Hráči k sobě okamžitě přistupovali a rušili si tak slibné kombinace navzájem. Více střeleckých pokusů však měla Kutná Hora, která brzy vedla připravenou střelou Martina Landsmanna. Dlouho se pak nemohl žádný z týmů prosadit, až v úvodu druhé třetiny překvapil Zlatohlávka útočník Olympu střelou místo nahrávky. Ke konci této části se přitvrdilo u mantinelů, až museli zasáhnout rozhodčí a trochu zkrotit emoce vyloučeními. V posledním dějství se hrál útočný florbal z obou stran, výsledkem byly ale pouze střely mimo branky nebo zasahovali výteční gólmani. Až v poslední minutě utekli obraně Olympu bratři Trníci a přiblížili Kutnou Horu k výhře. Soupeř odvolal brankáře a v šesti hráčích v poli se mu podařilo vyrovnat tečovanou střelou, která se ještě otřela o břevno. Musely tak rozhodnout nájezdy. V nich se prosadili Štěpán Blahník a Petr Vávra, soupeř Honzu Zlatohlávka nepřekonal a kutnohorští tak získali bod navíc za výhru po nájezdech.

Vše rozhodne až poslední turnaj v Mladé Boleslavi v sobotu 13. dubna 2024. Junioři Kutné Hory mají vše ve svých rukách, v případě plného bodového zisku vyhrají celou soutěž bez ohledu na výsledky soupeřů.

FBC Kutná Hora – OLYMP FLORBAL 3:2pn (1:0, 0:1, 1:1) Vyloučení: 1:2, bez využití. Branky a nahrávky KH: 3. Landsmann (Tvrdík), 36. Trník Marek (Trník Michal). Rozhodující nájezd: Blahník.

Sestava: Jan Zlatohlávek – Šimon Trpišovský, Ondřej Lokaj – Jaroslav Paďouk, Štěpán Blahník – Daniel Vaněk, Tomáš Tvrdík, Štěpán Jaroš, Martin Landsmann – Michal Trník, Petr Vávra, Marek Trník.

autor: Jan Dojčiak