Junioři vyhráli 3. ligu

Na poslední, rozhodující, turnaj sezóny přijeli junioři do Mladé Boleslavi se širokým kádrem s cílem pošetřit síly v prvním zápase s FAT PIPE. Svižná intenzivní střídání tří kompletních útoků přinesla vedení po první části již 5:0. Zbytek utkání již odehráli v poklidu a dokráčeli k přesvědčivé výhře 11:1. Vše se mělo rozhodnout ve druhém zápase proti Spartě, které bylo opravdovým vyvrcholením celé soutěže.

Juniorům Kutné Hory se povedl snový úvod, kdy po čtyřech minutách vedli již 3:0. Hrál se rychlý kombinační juniorský florbal. Když soupeř snížil v šesté minutě na 1:3, věděli trenéři, že to bude dlouhé utkání. Každá akce z obou stran byla nebezpečná, gólmani museli tasit zákrok za zákrokem. Do přestávky se Kutná Hora prosadila ještě jednou a uklidnila se do dalšího průběhu. V něm si plnila ukázkově obranné povinnosti s cílem eliminovat střely Sparty z dálky včasným přistupováním k hráčům a blokováním pokusů. Držela si tak stále tříbrankový náskok až do konce, kde Sparta zkusila hru v šesti bez brankáře, a i když jeden gól v této situaci dala, zároveň jeden do prázdné dostala. Kutná Hora po této výhře dotáhla bodově Spartu na čele tabulky a díky vzájemným zápasům (výhry 6:4, 6:3) se stala vítězem 3. ligy juniorů a slaví postup do 2. ligy. Trenéři gratulují k postupu a chválí za příkladný týmový výkon celého družstva!

Zápasy:

FAT PIPE Start98 – FBC Kutná Hora 1:11 (0:5, 1:3, 0:3)
Bez vyloučení. Branky a nahrávky KH: 4. Marek Trník (bez asistence), 7. Michal Trník (Vávra), 8. Kobylarz (bez asistence), 9. Michal Trník (Marek Trník), 11. Marek Trník (Michal Trník), 14. Michal Trník (Vávra), 20. Michal Trník (Marek Trník), 20. Landsmann (Trpišovský), 26. Jaroš (Kobylarz), 27. Vávra (Michal Trník), 35. Förster (Švejnoha).

ACEMA Sparta Praha D – FBC Kutná Hora 3:6 (1:4, 1:1, 1:1)
Bez vyloučení. Branky a nahrávky KH: 3. Marek Trník (Vávra), 4. Jaroš (Kobylarz), 4. Vávra (Marek Trník), 11. Michal Trník (Marek Trník), 16. Landsmann (Lokaj), 35. Vávra (bez asistence).

Sestava: Jakub Brož (C) - proti Spartě, Jan Zlatohlávek - proti Strat98 – Jaroslav Paďouk, Štěpán Blahník – Šimon Trpišovský, Ondřej Lokaj – Adam Štursa, Marek Dobeš – Marek Trník, Petr Vávra, Michal Trník – Vojtěch Förster, Martin Landsmann, Jiří Švejnoha – Daniel Vaněk, Štěpán Jaroš, David Kobylarz.

autor: Jan Dojčiak