324_20230425_154849.jpg

Konec dobrý, všechno dobré!

Poslední turnaj sezóny přivedl starší žáky letos již potřetí do Prahy na ZŠ Campanus.

Náš tým, který se již dobře zabydlel ve třetím výkonnostním koši, čekal v prvním zápase technický tým Benešova. Kluci šli do utkání s předsevzetím předvést na závěrečném turnaji své maximum od první vteřiny.

Koncentrovaný výkon na začátku zápasu nám tak brzy přinesl komfortní třígólové vedení. To se nám však nepodařilo proti silnému soupeři udržet. Do konce zápasu zbývalo 20 minut, z kterých jsme celých 12 strávili na hřišti v oslabení. Často nepřesné posuzování hry od nezkušených rozhodčích nám však nemůže být omluvou! Díky přesilovkovým gólům hráči Benešova snadno překlopili zápas na svou stranu.

Poučná prohra. Tým si tak v praxi vyzkoušel, co rozhoduje vyrovnané zápasy: Klidná hlava a 100% koncentrace na svou hru!

V druhém utkání nás čekal tým SKV, který měl v nohách, v důsledku absentujícího týmu Říčan v naší skupině, o 1 zápas více. Kluci si předchozí utkání v šatně vyříkali a na hřišti to bylo vidět. I přesto, že se favorizovaní hráči SKV brzy ujali vedení. Kutnohorští útočníci aktivně napadali a bojovali o každý metr hřiště. Neutuchající nasazení přineslo 5 minut před koncem zasloužené vyrovnání.

V posledních minutách musel tým ještě přestát další vyloučení. Po perfektně zvládnutém oslabení tak musely o konečném 3. místě rozhodnout samostatné nájezdy. Na ty jsme vyslali trio, které se podepsalo pod 75 letošních turnajových gólů: Jarda Paďouk, Matěj Kůrka, Jirka Švejnoha. I přesto, že ze 3 pokusů uspěl jen ten poslední, stačilo to! Výtečný Kuba Hyhlík v bráně totiž nedopřál hráčům SKV ani jednu radost.

Myslím, že hráči ušli za celou letošní sezónu slušný kus florbalové cesty. Bylo příjemné sledovat posun v jejich individuálních herních dovednostech. Do týmu navíc výborně zapadli nově příchozí kluci z Čáslavi. Věříme, že po letošním veleúspěšném roku kutnohorského dorostu má i tato generace šanci navázat na jejich excelentní výkony.

Radek Toman