Mise splněna: šest bodů zůstává doma

Oba elitní týmy si z víkendu berou plný počet bodů. Ženy v sobotu porazily Dačice v poměru 6:4 a muži, o den déle, také doma, zdolali Klatovy vysoko 14:3.

Výherní víkend v podání elitních týmů. I tak by šlo nazvat uplynulé dva dny volna z pohledu kutnohorského florbalu. Ženy si doma podržely 3 body v zápasu proti TJ Centorpen Dačice. Vývoj utkání byl jednoznačný a ženy si v něm postupně upevňovaly vedení. Tedy kromě 34 vteřin v první třetině, kdy jediný moment v utkání prohrávaly. Poté se ale dokázaly prosadit Trpišovská s Venclovou. V dalších minutách se pak střídavě trefovala Kutná Hora a Dačice. Výsledek však mluví jasně - 6:4 pro domácí výběr. Gratulujeme k výhře a přejeme hodně sil do dalších zápasů a blížící se vyřazovací části.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Na tento zápas bych nejraději hned zapomněl. Ale nejde to, poučíme se z něj jak týmově, tak každý v týmu individuálně. Musíme si vyhodnotit, proč jsme odehráli nejhorší zápas sezóny a příští víkend být tím týmem, kterým chceme být. Tři body jsme doslova urvali a vybojovali, v tabulce ale jsou. Jdeme dál, děkujeme soupeři za utkání, odehrál v devíti hráčkách aktivní zápas, za což zaslouží uznání.

Komentář hostů Vacuška Lukáš (Trenér): Do dnešního zápasu se nám povedlo nastoupit s čistou hlavou a pozitivní náladou, což se projevilo i na hřišti. Pomohlo i to, že jsme vstřelili branku jako první, ačkoliv jsme o náskok brzy přišli. Ačkoliv soupeř hrál více na balonku, zápas nás bavil, vytvářeli jsme si dobré brankové příležitosti a až do konce se rvali o body. Škoda, ale odcházíme s hlavami nahoře a dnes i s úsměvy na tváři. Moc děkuji holkám za skvělý výkon v malém počtu a za příjemný florbalový zážitek. Domácím děkujeme za zápas a přejeme úspěchy v další fázi soutěže.

FBC Kutná Hora - TJ Centropen Dačice 6:4
branky: 4. Natálie Trpišovská, 20. Kristýna Venclová, 26. Kateřina Moravcová, 38. Natálie Dubská, 43. Dominika Němcová, 55. Kristýna Venclová - 4. Karolína Petrlíková, 37. Lucie Petráková, 38. Monika Hrnečková, 47. Adéla Lélyová; rozhodčí: Jindřich Kratochvíl - Jan Krupička; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Lucie Petráková 16 - Jana Vyrobíková 37; po třetinách: 2:1, 2:2, 2:1

V neděli na úspěšné ženy navázali i muži. Ti doslova rozdrtili soupeře z Klatov vysoko v poměru 14:3. Smršť gólů započala již ve druhé minutě, když se trefil Trpišovský. V kanonádě pokračovali i další hráči. Byli jimi Chalupa, Trník nebo kapitán Tvrdík. Soupeř odpověděl až ve 25. minutě, když poupravil skóre na 8:1. Kutnohorští následně přidali další sérii správně mířených střel. Domácí zastavila až siréna, která za stavu 14:3 ohlásila konec zápasu. Nejproduktivnějším hráčem utkání byl Petr Vávra (1+3). Padly i dva hattricky! První si do své sbírky připsal kapitán Antonín Tvrdík a druhý zkompletoval Josef Chalupa v 55. minutě. Mužům taktéž gratulujeme a těšíme se, že se jim povede minimálně stejně dobře i v play off. O víkendu totiž vyráží do Kralup na první dva zápasy série.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): V první třetině jsme si zastříleli a takřka byl zápas rozhodnut. Druhou třetinu jsme vydrželi v tempu. Poslední třetina splašenost. Škoda, že jsme neměli těžšího soupeře pro lepší přípravu na play-up. Musíme se odrazit z prvních dvou třetin. Začíná úplně jiná soutěž. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou domů.

Komentář hostů Klán Martin (Trenér): Dnešní první třetina postrádala veškeré aspekty, bez kterých se nedá hrát florbal natož divize. Po zbytek utkání jsme soupeři umožnili trénovat na blížící se play up. Pro nás splněný cíl – udržení soutěže. Ale takhle to příští rok hrát nemůžeme. Díky soupeři za zápas.

FBC Kutná Hora - SPORT CLUB Klatovy 14:3
branky: 2. Šimon Trpišovský, 4. Josef Chalupa, 7. Michal Trník, 9. Antonín Tvrdík, 10. Josef Chalupa, 14. Marek Trník, 15. Martin Zelený, 18. Petr Vávra, 28. Antonín Tvrdík, 32. Lukáš Martin, 33. Jiří Schwarz, 33. Lukáš Martin, 38. Antonín Tvrdík, 56. Josef Chalupa - 25. Filip Cipra, 52. Filip Cipra, 55. Martin Benda; rozhodčí: Filip Ryant - Radek Hrdlička; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 92; zásahy brankářů: Jaroslav Dlouhý 26 - Michael Petelík 29; po třetinách: 8:0, 5:1, 1:2