121_20220328_132529.jpg

Mladším žákům se nepovedly domácí turnaje

O víkendu pořádaly svůj domácí soutěžní turnaj oba týmy mladších žáků. Zatímco černí hráli ve sportovní hale Klimeška, bílí museli turnaj odehrát v kolínském azylu v hale Borky.

ČERNÍ

Po delší době měli opět tu čest mladší žáci pořádat svůj turnaj doma a vzhledem k tomu, že se nám kompletně vyprázdnila marodka a neměli jsme žádnou omluvenku, měli jsme před turnajem velká očekávání. To se bohužel nenaplnilo ani v jednom zápase. Turnaj skončil neslavně a nemastně, mladší žáci všechny zápasy bohužel prohráli, což se prostě stane, více trenérský tým trápila předvedená hra.

Ve všech zápasech chybělo nasazení, pohyb bez míčku, absence dobrého tlaku na soupeře a prohrávání osobních soubojů. Přísnější měřítko snesli snad jen posily z elévů.

Máme dále na čem pracovat jeden turnaj sezónu nedělá, ale zde je rozhodně se z čeho poučit a posunout se dále.

Sestava –
Hrubý, Votava, Kiml, Lorenc, Janeček, Liberský, Trpišovský M., Krištof, Franc, Kudláček, Hájek, Pelíšek a Špitzer.


BÍLÍ

Druhý domácí turnaj v sezóně jsme odehráli - z důvodu konání mistrovství ČR ve stolním tenise v naší hale na Klimešce – v kolínském azylu v hale Borky. Krásné prostředí v krásný slunečný den nám ale moc florbalové krásy nepřineslo. Výsledné turnajové skóre 0:11 asi hovoří za vše. Nutno sportovně přiznat, že kluci bohužel ani v jednom zápase na lepší soupeře florbalově nestačili. Snad jen v druhém utkání proti žlutým drakům z Říčan jsme zahráli vyrovnaný duel, kdy jsme si vypracovali i několik slušných střeleckých příležitostí. Ty však ve valné většině končily střelou mimo 3 tyče. Nedařilo se nám také efektivně rozehrávat standardky, na což se musíme pro příště zaměřit. 

Ohledně nasazení, a to považujeme za nejdůležitější, však nebylo klukům po většinu turnaje co vytknout. V posledním zápase nám ale už po dlouhém a náročném turnaji došly síly. Velmi dobrou zprávou byl výborný výkon Honzy Loužila v brance, a to ve všech odehraných utkáních. I přes nepříznivé výsledky panovala v týmu po celý turnaj dobrá nálada, a tak věříme, že si kluci nedělní den s florbalem i přes výsledkovou mizérii užili.

- Jan Třískala, Radek Toman -