Muži mají namále a ženy ukončily základní část

Hned čtyři utkání se uskutečnily tento víkend. Dvě z toho dopadly lépe pro Kutnou Horu, dvě však skončily prohrou. Ženy si bez problémů poradily s oběma týmy a úspěšně tak zakončily základní část šesti body a již teď se těší na vyřazovací část. To muži prohráli oba zápasy play-up a za stavu 0:2 se série přesouvá do Kutné Hory.

Jak je již výše napsáno, ženy zvítězily v obou zápasech hraných na domácí půdě. Prvním bylo utkání s FBŠ Hummel Hattrick Brno. Zápasu hned od začátku vévodily domácí a od 4. minuty také vedly. To rozhodilo brněnský FBŠ, který dvakrát fauloval. Ve druhé třetině přidaly kutnohoračky další gól. Druhý mohly vstřelit hned na to z trestného střílení, které ale Ašenbrennerová bohužel neproměnila. To bylo však jediné zaváhání. Ve třetí třetině pak jen domácí kontrolovaly hru, stihly vsítit dva góly a ukončit tako zápas za stavu 4:1. Hned dvěma body (2+0) se blýskla Melánie Dubská, další body pak zapsaly Spěváčková, Klepalová, Výborná a Beranová.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Dnes jsme si řekli dva úkoly, které musíme plnit, abychom získali 3 body. A holky je beze zbytku 60 minut plnily. Za to si zaslouží palec nahoru. Zítra navážeme na dnešní hru a užijeme si poslední zápas základní části. Děkujeme soupeři za zápas, přejeme mu klidnou noc v KH a přejeme mu štěstí do dalších zápasů.

Komentář hostů Sklář Tomáš (Trenér): Děkujeme za krásný, kvalitní a fér zápas. Tým z Kutné Hory nám ukázal, že máme na čem pracovat. První třetina z naší strany pasivní, druhá třetina to trochu zlepšila a dokázali jsme se i prosadit a v poslední části nám chybělo štěstí. Děkujeme rozhodčím a protihráčkám za fér zápas. Díky divákům a pořadatelům.

FBC Kutná Hora – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:1
branky: 4. Melánie Dubská, 27. Lucie Klepalová, 45. Melánie Dubská, 57. Lucie Spěváčková - 55. Šárka Zhébalová; rozhodčí: Jindřich Kratochvíl – Ondřej Bekešský; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Lucie Melicharová 18 - Nikola Vanďurková 36; po třetinách: 1:0, 1:0, 2:1

Dalším vítězným střetem bylo utkání žen s Aligators Šitbořice. To se netradičně hrálo již v 15 hodin odpoledne. To však nemělo vliv na výkony kutnohorských hráček. Ve druhé třetině zlomily vývoj zápasu na svoji stranu a vedly 3:1. Následovala třetí třetina bohatá na vyloučení. Tým pod vedením Davida Štursy však potvrdil svou dominanci a ubránil obě dvě oslabení, a dokonce přidal další gól. Střelkyní byla Natálie Beranová, která díky svému rychlému vyběhnutí z trestné lavice sebrala balón soupeřkám a v takřka samostatném nájezdu přelstila i brankářku Šitbořic. Po utkání proběhlo ještě děkování divákům za jejich podporu a vyhlášení největšího fanouška kutnohorských žen. Všem divákům ještě jednou děkujeme a věříme, že nás přijdou podpořit i ve vyřazovací části.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Dnes jsme ukončili základní část a můžeme bilancovat. Samotný zápas dnes hodnotím kladně, byli jsme většinu zápasu na míčku a určovali hru. Bohužel mizerná produktivita nás připravila o větší gólový rozdíl. Ale to výsledkově nevadí. Do play-off budeme dál posílíme naše slabiny a budeme pilovat naše silné stránky. Děkuji holkám za předvedený výkon, jdeme dál za naším cílem. Soupeři děkuji za fér a krásné utkání, kdy se hrál celých 60 minut florbal. Přejeme mu hodně štěstí do play-off a klidnou cestu domů.

Komentář hostů Dolíhal Zdeněk (Trenér): Máme za sebou základní část a přepínáme do play-off. Vstup do utkání byl v pořádku, byť jsme nebyli tak často na míčku, ale soupeři jsme nedovolili žádné velké šance. Druhá třetina se nám stala osudnou. Nabídli jsme soupeřkám pár šancí po našich chybách a ony trestaly. Třetí třetinu hodnotím pozitivně. Měli jsme několik šancí, které však zůstaly nevyužity. Proměněná powerplay je pozitivem dále. Gratuluji soupeři a děkuji za pěkné a florbalové utkání, které muselo bavit všechny fanoušky, co si našli cestu. Pro naše fanoušky...děkujeme za podporu v základní části a těšíme se na Vás příští sobotu, kde vás budeme opravdu potřebovat v Křenovicích.

FBC Kutná Hora – Aligators Šitbořice 4:2
branky: 2. Kateřina Moravcová, 30. Kristýna Venclová, 32. Lucie Klepalová, 50. Natálie Beranová - 9. Denisa Wronková, 59. Tamara Pevná; rozhodčí: Petr Drahoňovský – Maximilián Mako; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 81; zásahy brankářů: Lucie Melicharová 20 - Sabina Dvořáčková 35; po třetinách: 1:1, 2:0, 1:1

To muži nepřináší dobré zprávy. Ze dvou utkání hraných v Kralupech nad Vltavou nepřivezli žádné body do série. První zápas však odstartovali dobře, konkrétně první třetinu. Ve 14. minutě již vedli 1:3 a vypadalo to na šťastný vývoj. Na začátku druhé třetiny přišlo trestné střílení domácích, které bohužel proměnili. Pak přišel jeden gól Kutné Hory a ke konci druhé části si kutnohorské FBC mohlo zahrát přesilovku 5 na 3. Tu však nedokázal tým pod vedením Adama Rowe využít. Do poslední části nastoupili muži z Kutné Hory špatně. Dostali dva rychlé góly a bylo vyrovnáno. V prodloužení pak hned na začátku zamířil dobře Kozel a bylo hotovo. Hráčem utkání se stal Michal Trník, který kromě dvouminutového trestu vsítil dva góly a na jeden přihrál.

Komentář hostů Rowe Adam (Trenér): Hořké pocity, byli jsme blízko. Nicméně to je play-off. Zítra začínáme znovu a musíme na novo.

Komentář domácích Svoboda Jakub (Trenér): Dnes jsme neměli dobrý vstup do utkání, každopádně jsme zvládli utkání ve velkém tempu obrátit a zvítězit. Děkujeme všem divákům a doufáme, že nás přijdou podpořit i zítra!

Kralupy Wolves - FBC Kutná Hora 5:4p
branky: 7. Jan Suk, 21. Petr Husťák, 42. Adam Kozel, 46. Jakub Manek, 61. Adam Kozel - 9. Jiří Schwarz, 11. Michal Trník, 14. Petr Vávra, 31. Michal Trník; rozhodčí: Marek Jeřábek - Jaroslav Verner; vyloučení: 4:2; využití: 0:0; diváků: 87; po třetinách: 1:3, 1:1, 2:0, 1:0

Ani v neděli se nedařilo. Ovšem to už byl vývoj zápasu bohužel jednoznačnější. Hned od začátku se nedařilo mužům prosazovat se, a naopak se trefoval tým z Kralup. Výběru FBC nepomáhalo ani časté vylučování. Ve druhé třetině se kutnohorští trochu zvedli, ale to bylo již pozdě. Příliš velký náskok už nedovedli dohnat a přes další sérii vyloučení na obou stranách dospěl zápas ke konečnému, nelichotivému, výsledku 11:3 pro domácí Wolves. Série se nyní přesouvá do Kutné Hory a za stavu 2:0 na zápasy musí tým v rudých barvách šlápnout do pedálů, není na co čekat. Budeme potřebovat ale i vás, diváky. Bez hlasité podpory z tribun se špatně hraje a obrací vývoj série.

Komentář hostů Rowe Adam (Trenér): Opět to mrzí. Nehráli jsme tak špatně, drželi jsme se soupeřem krok. Výsledek však mluví jinak. Zlepšení přesilové hry a více střelby z naší strany. Na gólmanovi jsme si však vylámali zuby. Doma musíme být silnější a efektivnější ve všech směrech.

Komentář domácích Svoboda Jakub (Vedoucí): Dnes jsme se nenechali překvapit soupeřem a předvedli jsme dominantní výkon. Jediné, co nás může mrzet jsou 3 obdržené góly z početní nevýhody. Nyní se budeme připravovat na poslední sobotní zápas. Děkujeme diváckému kotli, co nás hnal dopředu.

Kralupy Wolves - FBC Kutná Hora 11:3
branky: 5. Adam Kozel, 9. Jakub Manek, 14. Luboš Brzoň, 14. Adam Kozel, 34. Jan Michálek, 34. Adam Kozel, 38. Kristián Malík, 42. Tomáš Veselý, 43. Adam Kozel, 47. Tomáš Veselý, 57. Kristián Malík - 28. Lukáš Vojtěch, 31. Martin Zelený, 36. Josef Chalupa; rozhodčí: Tomáš Grigar - Karel Kotyza; vyloučení: 5:6; využití: 3:3; diváků: 103; zásahy brankářů: Omar Hammami -3 - Jaroslav Dlouhý -11; po třetinách: 4:0, 3:3, 4:0