Muži nestačili v 1. kole na Kralupy

Ačkoliv si muži v sobotu svou skvělou a aktivní hrou vynutili pokračování série play-up, v neděli se již tolik nedařilo. Muži prohráli s Kralupy Wolves a končí tak svou sezónu 2023/24.

Sobotnímu utkání snad nic nechybělo. Od začátku se hrál divácky atraktivní florbal plný šancí a nádherných situací. Hráči se přetahovali o každý balón a bylo vidět, že oba týmy chtějí za každou cenu vyhrát. Úspěšnější konec utkání zažili hráči z Kutné Hory, když po dvou minutách prodloužení zvládli prostřelit hostujícího brankáře. Svými výkony oslňovali nejen všichni útočníci, zvláště pak Jedlička (1+1) a Schwarz (1+1), ale i obránci a skvěle chytající brankář Bochníček, který se zásluhou stal nejlepším hráčem utkání.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Zápas se vším všudy. Měli jsme velké štěstí. Musíme se vyvarovat našim osobním chybám, ze kterých soupeř trestal. Děkujeme fantastickým divákům. Budeme Vás ještě zítra potřebovat.

Komentář hostů Kašpárek Ondřej (Trenér): Soupeř dnes působil aktivněji po většinu zápasu a zaslouženě vyhrál. Zítra začínáme od začátku. Dnes výborná divácká kulisa, chválím Kutnohoráky a zvu na zítřejší zápas i naše fans.

FBC Kutná Hora – Kralupy Wolves 5:4p
branky: 5. Lukáš Martin, 9. Lukáš Staňo, 29. Marek Trník, 45. Jakub Jedlička, 62. Jiří Schwarz - 8. Adam Carvan, 14. Karel Urban, 42. Adam Kozel, 57. Adam Kozel; rozhodčí: Alexander McIntosh - Filip Novák; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 253; zásahy brankářů: Bohuslav Bochníček 39 - Jan Blaho 29; po třetinách: 2:2, 1:0, 1:2, 1:0

FOTOGALERIE

Čtvrtý zápas série 1. kola play-up byl ale už více jednostranný a kutnohorští florbalisté nenacházeli recept na své protihráče z Kralup. Třemi rychlými trefami v první třetině Wolves odskočili domácímu FBC, a to je pravděpodobně stálo domácí výhru. Náskok se totiž zvyšoval až na maximálních 2:7. A to i přes Bochníčkovy dechberoucí zákroky, které diváci patřičně oceňovali. Vysokou ztrátu se ještě v závěru snažil Adam Rowe a jeho tým napravit hrou v šesti. Ani tento způsob hry nepřinesl ovoce. Do této chvíle čistě hrající kutnohorští se nechali dvakrát vyloučit za špatné střídání, a to za stavu 4:7 znamenalo téměř jistou prohru. A to se také stalo. Zápas skončil porážkou domácích v poměru 4:8 a tím skončila i celá série. Diváci po předání cen nejlepšímu hráči utkání ocenili to, že se florbalisté do poslední chvíle snažili aktivně hrát, i když vývoj nebyl příznivý. Veřejnost v hledišti také poděkovala za hru, kterou tým celou sezónu předváděl.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Bohužel nás první třetina stála zápas. Emoce ke sportu patří, ale... Děkujeme skvělým pořadatelům, a hlavně fantastickým fanouškům, kteří dnes do Klimešky dorazili.

Komentář hostů Svoboda Jakub (Vedoucí): Olé, dnes jsme předvedli opravdový týmový výkon! Klasická metoda přitáhnout povolit skvěle zafungovala. Díky našim fanouškům, co nám přijeli fandit.

FBC Kutná Hora – Kralupy Wolves 4:8
branky: 14. Lukáš Staňo, 14. Jiří Petrásek, 43. Jiří Schwarz, 50. Jiří Schwarz - 2. Kristián Malík, 2. Jan Michálek, 8. Luboš Brzoň, 19. Jakub Kocourek, 27. Luboš Brzoň, 39. Kristián Malík, 41. Adam Carvan, 58. Jakub Manek; rozhodčí: Alexander McIntosh - Filip Novák; vyloučení: 3:3; využití: 2:1; diváků: 231; zásahy brankářů: Bohuslav Bochníček 16, Jaroslav Dlouhý 2 - Omar Hammami 24; po třetinách: 2:4, 0:2, 2:2