Mužské áčko zvládlo první domácí zápas nové sezóny

Po prohraném utkání v 1. kole na půdě pražských Vinohrad zvládli svěřenci trenéra Jiřího Vokřála první domácí zápas v novém soutěžním ročníku. Před slušnou kulisou ve sportovní hale Klimeška si poradili se Semily.

FBC Kutná Hora x SCC Semily 12:2 (0:2, 4:0, 8:0)

Branky KH: 24. Schwarz (Hampl), 27. Pešl (Tvrdík), 31. Petrásek (Hampl), 33. Špaček (Hampl), 43. Staňo (Novotný), 46. Schwarz (Jedlička), 47. Vavřina (Pešl), 50. Staňo (Špaček), 50. Vavřina (Hampl), 57. Špaček (Novotný), 60. Schwarz (Staňo), 60. Pešl (Hampl).

Vyloučení: 1:6 + Jedlička (KH) 5 min., využití: 4:0, střely na branku: 44:22.

Domácí výběr nezachytil úvod utkání a i když si potom v průběhu první třetiny dokázal vytvořit několik slibných brankových příležitostí, tak selhal v zakončení. Semily ze svých prvních větších šancí dvakrát skórovaly a po první části si držely dvoubrankový náskok. Ve druhé části přebrali otěže zápasu domácí, přitopili pod kotlem a na brankáře soupeře začali sypat jednu střelu za druhou. Výsledkem byli čtyři branky v hostující síti a otočení vedení ve svůj prospěch. Závěrečná část patřila jenom domácím, kteří postupně nasázeli osm branek a i přes zaváhání v první třetině si došli k jasnému vysokému vítězství.

V sobotu 25. září zajíždí Kutnohorští k zápasu 3. divizního kola do Jablonce. O týden později (v neděli 3. října - 18:00) hrají pak v rámci 4. kola na domácím hřišti ve sportovní hale Klimeška, kdy přivítají Jičín.