Související zápasy

FBC Kutná Hora
83_20220201_063313.jpg

O víkendu bodovali muži B, junioři i dorostenci

Mužské béčko vyválčilo o víkendu dva body za výhru po nájezdech. Junioři dvakrát vyhráli a jsou stále na čele 3. ligy. Na druhé Počernice mají šestibodový náskok, ale soupeř má tři zápasy k dobru. Dorostenci zvládli dohrávaný duel a ve Zruči nad Sázavou zvítězili v dramatickém utkání nad Dačicemi.

MUŽI B

FbŠ Bohemians C x FBC Kutná Hora B 5:4
Branky KH: 2 Baťa (Rowe), Mašín (Bochníček J.), Vokřál.

FBC Kutná Hora B x Texas Longhorns Sépiáci 5:4 pn
Branky KH: 2 Bochníček J. (Baťa), Reinert, Hanuš (Baťa) - rozh. náj. Bochníček J.

Dva kvalitní bojovné výkony předvedl v sobotu mužský B-tým. Béčko odehrálo dva vyrovnané zápasy. Proti klokanům přišlo rozuzlení v přesilové hře soupeře, kterou technicky vyspělejší tým zužitkoval ve vítěznou branku. Druhé utkání, ve kterém béčko ztratilo slibný dvoubrankový náskok došlo až do nájezdů. V nájezdové loterii padl jediný gól a díky bezchybnému výkonu brankáře Zmátla se z bonusového bodu radovalo béčko. 

Sestava KH: Zmátlo - Rowe, Němec J., Vrána - Vokřál (1. zápas), Reinert, Hanuš, Bochníček J., Baťa, Mašín.


JUNIOŘI

FBC Kutná Hora x Panthers Praha C 7:6 pn
Branky KH: 2 Trník Ma. (Vavřina, Beil), Kobylarz (Němec), Trník Mi. (Trník Ma.), Vavřina, Holub (Kobylarz) - rozh. náj. Vavřina.

Hráči Kutné Hory vstoupili do zápasu lépe. Soupeř sice držel krok a i po obdržené brance dokázal srovnat. Kutnohorští si přesto vytvořili slušný tříbrankový náskok a vypadalo to, že si dojdou pro další vítězství. Bohužel se Kutnohorští nechali unést vedením, na řadu přišlo zbytečné pětiminutové vyloučení a Panthers se díky nabídnuté příležitosti dostal zpět do hry a postupně přebral otěže zápasu. Dokonce se pražskému týmu podařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Naštěstí poslal utkání do nájezdů svou druhou brankou v zápase Marek Trník. Úspěšnější v nájezdech a bod navíc slavili nakonec Kutnohorští. 

Florbalová akademie MB x FBC Kutná Hora 1:4
Branky KH: Trník Mi. (Beil), Kobylarz (Martin), Holub (Měšťánek), Vávra F. (Němec).

Vstup do zápasu Kutné Hoře vyšel opět dobře, přesto jako první inkasovala, a to když Mladoboleslavští využili nepřesnosti ve hře soupeře a z brejkové situace otevřeli skóre utkání. Kutná Hora se vrátila ke své trpělivé hře s míčkem na svých holích a po celý zbytek zápasu diktovala tempo hry. Zuby si však vylámala na skvěle chytajícím brankáři soupeře. O vítězi nakonec rozhodla závěrečná část, kdy Kutná Hora vstřelila tři branky a zaslouženě brala ze zápasu tři body. 

Komentář trenéra - Adam RoweTentokrát jsme nepředvedli tak dobrý florbal jako na předchozím turnaji. Nebyli jsme tak silní na balónu, často jsme byli laxní v soubojích a nechali tak hrát soupeře. Přesto kluci bojovností dokázali urvat dvě výhry a důležité body.

Sestava KH: Franc V., Němec M. - Beil, Holub, Němec M., Martin, Kobylarz, Vávra F., Měšťánek, Trník Ma., Trník Mi., Franc J., Vavřina, Vašíček. 


DOROST

TJ Centropen Dačice x FBC Kutná Hora 6:7
Branky KH: 2 Trník Ma. (2 Trpišovský), 2 Trník Mi. (Trník Ma.), Vašíček (Trpišovský), Martin (Vávra F.), Trpišovský (Trník Mi.).

Sestava KH: Brož, Němec M. - Štursa, Holub, Vaingát, Vávra P., Vaněk, Martin, Kobylarz, Vávra F., Trpišovský, Trník Ma., Trník Mi., Jaroš, Vašíček. 

V neděli odehráli naši dorostenci odložené utkání 2. koše nejvyšší soutěže. Soupeř z Dačic zaslouží jen a jen slova uznání za úžasné gesto fair play. Přistoupil na náš návrh odložit zápas z turnaje, který se konal v minulém týdnu a přijel do Zruče nad Sázavou si zahrát o velmi důležité body pro určení pořadí týmů ve vyřazovací fázi soutěže. Před týdnem jsme nebyli schopni z důvodu karantén, izolací a lyžařských výcviků našich borců dát dohromady tým a vůbec nastoupit.

Zápas samotný shrnul trenér Pavel Netolický: „V utkání jsme byli téměř po celou dobu lepším týmem. Byli jsme důraznější, většinou rychlejší a vítězství šli naproti. Kluci plnili taktické pokyny, dobře napadali, hlavně útok bratří Trníků s centrem Petrem Vávrou naprosto dominoval v útočném odebírání míčku soupeři. Celkově jsme byli zdravě agresivní, tím jsme se dostávali často do přečíslení. Škoda jen, že se nám ho ne vždy povedlo proměnit v branku. V každé třetině se nám podařilo soupeře přestřílet a vytvořit si spoustu brankových příležitostí. Jen naše slabší produktivita dala soupeři šanci ve třetí třetině vývoj zápasu zdramatizovat. Po nedůrazech v naší obraně se soupeř nebezpečně přiblížil na dostřel. Naši kluci ale vždy výborně zareagovali a nepřipustili vyrovnání. Po dlouhé pauze se v sestavě objevil Denis Vaingát, věkem starší žák, dokázal, že je stále platným hráčem i pro starší kategorii. Dalším navrátilcem do sestavy byl Adam Štursa, který rovněž nezklamal a projevil dobrý přehled ve hře. Nejlepší zápasy v sezóně odehrál velmi produktivní obránce Šimon Trpišovský a útočník Štěpán Jaroš, kterého bych zvolil nejlepším hráčem zápasu.“