O víkendu šly do akce všechny týmy hrající celostátní soutěže

O víkendu šly do akce všechny týmy hrající celostátní soutěže. Nejlépe si vedly ženy, které v domácím prostředí vybojovaly 6 bodů, muži A-týmu vstoupili do sezóny prohrou s B-týmem Vinohrad a dorostenci zažili premiéru v 1. dorostenecké lize. Trenéři Josef Chalupa (ženy), Jiří Vokřál (muži A) a Jan Třískala (dorostenci) se podělili o své dojmy z prvního hracího víkendu.

ŽENY x Banes Florbal Soběslav - 19:5

Do utkání jsme nastoupili s cílem hrát agresivní a nátlakový florbal, protože soupeř přijel pouze v 10ti do pole. Holky na soupeře v první třetině vlétly a soupeře dostaly pod velký tlak. Ve druhé třetině nás po několika chybách soupeř potrestal, ale holky rychle převzaly kontrolu nad zápasem a soupeřkám nedaly šanci s výsledkem nic udělat. V poslední části soupeř už neměl síly.

ŽENY x Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn - 8:5

Druhé utkání už bylo velice vyrovnané. Ze začátku jsme soupeřky překvapily dobrou kombinační hrou, ale do konce třetiny s námi srovnaly krok. Do druhé části jsme nastoupily s cílem hrát důrazněji a zápas se hrál ve vysokém tempu, kdy se oba týmy přetahovali o vedení. Třetí část musela být pro diváka úžasná. Za stavu 5:5 jsme přežili klíčové oslabení a po krásně individuální akci jsme přetlačili vítězství na naši stranu. Tým předvedl v zápase bojovného ducha a chuť se porvat o vítězství.

MUŽI x TJ Sokol Královské Vinohrady B - 3:6

Bohužel se nám úplně nepovedl chytit začátek zápasu. Soupeř byl lepší v osobních soubojích a v zakončení. Nám navíc drhla také komunikace, která byla v přípravě jednou z našich silných stránek. Rozhodující byl náš neproměněný tlak za stavu 2:4. Měli jsme v něm několik slibných příležitostí, gól jsme ale nedali. Soupeř naopak zvýšil své vedení a stav si zkušeně pohlídal. S výkonem rozhodně nemůžeme být spokojení. Zápas ale musíme hodit za hlavu a sezónu začít dobrým domácím zápasem!

DOROSTENCI x ACEMA Sparta Praha UNYP - 1:15

DOROSTENCI x Snipers Třebíč - 9:3

Dorostenci Kutné Hory se poprvé představili v 1. lize dorostenců, a to na domácí půdě. Prvním soupeřem byla ACEMA Sparta Praha UNYP, která ukázala, že bude patřit k velkým aspirantům na titul v dorostenecké soutěži. Naše hráči s ní prohráli rozdílem dvou tříd, rozdíl byl nejen ve florbalovosti, pojetí hry, nasazení, ale i ve fyzické připravenosti. Bylo velice důležité se zkoncentrovat na druhý zápas proti Snipers Třebíč a získat v něm tři body. První třetina snesla slušné parametry a domácí dorostenci předvedli na co skutečně mají a co by je mohlo během sezóny zdobit. Až na rozpačitý začátek proběhla druhá třetina v podobném duchu jako ta první. Ve třetí třetině bylo patrné, že jak domácím, tak hostům docházeli fyzické síly a zápas se tak spíše dohrával. První turnaj by měl klukům sloužit pro inspiraci na čem pracovat, v čem se zdokonalit a posouvat se dále. 1. dorostenecká liga nebude o jednoduchých zápasech, ale o těžké cestě, která však kluky posílí.