135_20220506_081502.png

Ohlédnutí za posledním soutěžním měsícem

Duben symbolizoval pro FBC Kutná Hora spoustu zápasů, soubojů, boj o konečná umístění, emoce štěstí i smutku. Poslední měsíc měl nabitý program, i přes absenci elitných týmů (Muži A, Ženy), kteří ukončili sezónu již v první polovině března. Jak si v závěrečných bojích vedly ostatní kategorie se dočtete níže.

Všechna družstva kromě mužů A, žen a dorostenců, odehrála minimálně jeden soutěžní turnaj, v případě starších žáků a elévů to pak byly turnaje dva.

Mužský B-tým odehrál svůj poslední turnaj sezóny ve známém prostředí, a to ve Zruči nad Sázavou. Velice se dařilo starším žákům, kteří skončili na obou turnajích shodně na druhém místě. Junioři uzavřeli veleúspěšnou sezónu ziskem šesti bodů a udrželi se tak na prvním místě třetí juniorské ligy. Dalším úspěchem pak byl domácí dvojturnaj elévů, oba týmy vyhrály všechny své zápasy a zcela si podmanily domácí halu. Juniorky se loučily se sezónou v pražské Exe sport areně, vyhrály všechny tři zápasy a ukončily sezónu na výborném 4. místě. O poslední zápasy celého oddílu v tomto soutěžním ročníku se postarali mladší žáci, družstvo bílých odehrálo dobrý turnaj v Benešově, zatímco družstvo černých se radovalo z vítězství v Kolíně.

V dubnu se však na Klimešce uskutečnily turnaje pro základní školy pod hlavičkou AŠSK (Asociace školních sportovních klubů), na kterých se florbalový oddíl ze stříbrného města podílel a pomohl s jejich uspořádáním. Členové klubu, často spoluhráči z jedné kategorie, se tedy pro tentokrát postavili proti sobě a hájili barvy svých škol.

Členové FBC Kutná Hora také společně vyrazili do pražské O2 areny, kde společně sledovali a užívali si atmosféru Superfinále Extraligy žen a Livesport Superligy mužů. Někteří dokonce využili příležitosti a nechali si podepsat kartičky apod. od olympijské vítězky Kateřiny Neumannové, florbalového reprezentačního brankáře Martina Beneše a reprezentačních útočníků Petra Majera a Filipa Formana.

Na konci dubna se pak kutnohorský florbalový oddíl podílel na prozatím největší florbalové akci, která se v Kutné Hoře konala. Jednalo se o mezinárodní turnaj juniorských reprezentací. Během tří dnů se na Klimešce představily výběry českých, slovenských a švýcarských juniorů, ale také českých, slovenských a polských juniorek.

Na konci dubna pak odstartovaly nábory na všech základních školách v Kutné Hoře, ale také v Čáslavi, ty budou probíhat i během celého května. Vedení oddílu s koncem sezóny 21/22 nelení a začíná se připravovat na sezónu nadcházející

Jak hodnotí duben sportovní manažer oddílu David Holub?

„Může se zdát, že duben byl klidným měsícem vzhledem k tomu, že elitní týmy již nehrály, avšak není tomu tak. Nejvíce energie nás samozřejmě stál Mezinárodní turnaj reprezentací, ale myslím, že to stálo za to. Stejně tak jsem velice rád, že se povedlo sehnat lístky na Superfinále a společně jsme si tak užili zápasy a atmosféru přímo v O2 aréně. Momentálně se soustředíme na nábory a je skvělé vidět děti, které nejsou našimi členy, jak je naše hry baví a že florbal je stále atraktivní sport pro všechny. Věřím, že spousty z nich uvidíme brzy na našich tréninkových jednotkách. Chtěl bych poděkovat všech trenérům, asistentů, vedoucím, pořadatelům, zkrátka všem, kteří se podíleli na tomto náročném měsíci, ale samozřejmě také na celé sezóně.“