Ohlédnutí za víkendem: Starší žáci, žákyně a oba týmy elévů

Starší žáci odstartovali sezónu v Praze, žákyně musely vyrazit na turnaj v okleštěné sestavě a obě družstva elévů rozjely sezónu domácím turnajem ve sportovní hale Klimeška.

Starší žáci černí x Prague Tigers 1:8

V úvodním zápase jsme se vůbec nesrovnali s tempem hry soupeře, který na hřišti od úvodních minut dominoval. My jsme naopak byli u každého balónku pozdě, prohrávali jsme osobní souboje a nestíhali jsme rychlostně. Po první polovině bylo skóre 1:3 a bylo ještě velmi přívětivé, vzhledem k celkovému obrazu hry. Problém však nastal v druhé části hry, kdy se postupně nechali vyloučit dva hráči Kutné Hory na 5 minut a soupeř si s nabídnutými přesilovka 5 na 4 a následně 5 na 3 věděl rady a přidal v této části hry 5 branek.

Starší žáci černí x T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 5:1

V druhém zápase už to bylo o něco lepší, i když soupeř přijel značně oslaben a v menším počtu. Nám se konečně dařilo plnit stanovené úkoly, zlepšili jsme rozehru, zvýšili množství střelby a přidali i dobrou produktivitu. Využívali jsme plně celé hřiště k naší hře a těžili ze střel z předbrankového prostoru, kam jsme se již konečně také dostávali. Tento zápas nám zajistil boj o 3. místo proti domáci Startu.

Starší žáci černí x FAT PIPE Start98 Kunratice 2:5

Poslední zápas byl z trenérského pohledu nejlepším, ze všech utkání. Soupeř nám byl rovnocený, a tak se naplno mohly projevit klady i nedostatky naší hry. Hrál se vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách. V první polovině jsme měli větší chuť po vítězství, dokázali se i gólově prosadit a v poločase jsme vyhrávali 2:1. V druhé polovině jakoby nám však došli síly, začali jsme tvořit zbytečné chyby ze zbrlostí a soupeř nabídnuté šance využil, potrestal a nakonec i zaslouženě zvítězil.

Celý turnaj hodnotím kladně, herní projev je ale třeba zlepšit především rychlostně, správným rozhodováním a rozehrou. Mrzí mě snad pouze zbytečná vyloučení, o to více červená karta, která mi přijde zbytečná v každé kategorii a ve starších žácích dvojnásob. Chtěl bych vyzdvihnout oba brankářské výkony, které nás ve všech zápasech držely nad vodou.

Sestava starších žáků: Hyhlík, Řípa – Lokaj, Dobeš, Veselý, Dušek – Kůrka, Paďouk, Dastych – Švejnoha, Blahník, Malina, Zralý.

Branky celkem: Kůrka 3, Švejnoha 3, Paďouk 2.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Kvůli marodce v týmu jsme na turnaj vyrazili v počtu 3+1. Sice se nám nepodařilo vyhrát žádný zápas, ale i přes nízký počet hráček jsme se soupeři dokázali držet krok a nasázet jim celkem dost branek. Za svůj výkon a bojovnost si žákyně vysloužily pohár od pořadatelů.

Holkám bychom chtěli poděkovat a pochválit je za skvělý bojovný výkon. Na příští turnaj už snad vyrazíme v plné sestavě.

ELÉVOVÉ

V neděli 3. října 2021 vstoupili do nové sezóny obě družstva elévů a to na domácí palubovce. K vidění bylo několik krásných gólů, pěkných kombinací, chytrých nahrávek a především dětská radost ze sportování.

Elévové navíc přišli podpořit mužský tým na večerní utkání 4. kola Divize.