330_20230510_180204.png

Představujeme trenérky: Tereza Vosáhlová, Lucie Petráková a Barbora Forštová

Sezóna 2022/23 je oficiálně u konce. V pravidelné rubrice představujeme trenéry pro další soutěžní ročník. Pokračujeme trenérkami elévek, mladších žákyň a starších žákyň.

Novou hlavní trenérkou elévek se od sezóny 2023/24 stane Tereza Vosáhlová. Terka není v trénování nováček, už 2 roky trénuje atletiku v Kutné Hoře a je držitelkou licencí: TAP (trenér atletické přípravy) a TŽ (trenér žactva), plánuje si také udělat florbalovou trenérskou licenci D. 

Ve florbalu není Terka jistě nováčkem, florbal hrála od 6. třídy nejdříve za škol a poté i za Kutnou Horu, a to do roku 2011 než se jí narodil syn Honza.

Co Tě dovedlo k trénování a proč ses rozhodla přijmout tuhle roli?

K trénování mě dovedlo to, že i moje děti hrají florbal (v elévkách, které budu trénovat, mám dceru Elišku). Láká mě také možnost naučit holčičky nějaké nové věci.

Jaký je Tvůj způsob, jak zůstat zdravý a fit?

Pořád se hýbat a neválet se na gauči.Lucie Petráková, hlavní trenérka starších žákyň. Florbalem se Lucka baví již od základní školy. Letos tomu bude nějakých 25 let, co je aktivní hráčkou, v brankovišti, tohoto úžasného sportu. 

Před dvěma lety si Lucka řekla, že by mohla nakouknout i do jiných vod a začala pomáhat s trénování děvčat, kde už v sezóně 2022/23 působila jako hlavní trenérkou starších žákyň. Lucka je držitelkou trenérské licence D.

Jaký by podle Tebe měl být ideální trenér?

Ideální trenér by měl aktivně a stále pracovat na svém rozvoji a zkušenosti dále předávat svým svěřencům. Ovšem je také důležité umět naslouchat a navzájem v respektu spolu komunikovat. V neposlední řadě je důležité dbát na správnou týmovou soudržnost.

Co ráda děláš mimo florbal?

Florbal mi zabere většinu volného času, ovšem mimo něj se snažím věnovat raketovým sportům nebo si zahraji deskovou hru. Ráda také vycestuji k moři nebo do míst spojených s válečnou historickou tématikou.Nová hlavní trenérka mladších žákyň, Barbora Forštová. Barča se florbalu věnuji již 7 let a to jako aktivní hráčka ženského týmu. V sezóně 2022/23 si poprvé vyzkoušela i trénování v pozici asistenta trenéra u holčičích kategorií. 

Pro sezónu nadcházejí se rozhodla zhostit se role hlavní trenérky mladších žákyň. V průběhu prázdnin má v plánu si udělat trenérskou licenci D. S holkami se Barče pracuje dobře a ráda s nimi tráví čas a na další sezónu s nimi se moc těší!

Co je pro Tebe důležité mít v týmu?

V týmu je pro mě důležitá především vzájemná podpora. Ne jenom od trenérů, ale hlavně mezi hráči. Chtěla bych holky vést k tomu, že nikdo není perfektní a každý dělá chyby a že je důležité se sobě neposmívat a nadávat si, ale podporovat se a pomáhat si.

Čemu by ses v budoucnu ráda věnovala?

Z florbalového hlediska bych chtěla pokračovat jako hráčka ženského A – týmu a v trénování holek. Mimo florbal bych chtěla po střední škole pokračovat ve studiu, pokud to vyjde ráda bych zůstala v okruhu oboru stomatologie. Také bych ráda trávila více času s rodinou.