469_20240603_132522.jpg

SILVER CUP 2024 JE TU!

Již tento víkend 8. – 9. 6. 2024 vypukne v kutnohorské sportovní hale Klimeška florbalový mládežnický turnaj SILVER CUP – stříbrný pohár stříbrného města.

Čtvrtý ročník tohoto oblíbeného turnaje se hraje systémem 3+1, v kategoriích Přípravky, Elévové, Mladší žáci a Starší žáci (děti od 6 do 15 let). Od tohoto roku má celý turnaj zcela nový design, za kterým stojí hráčka FBC Kutná Hora Nikola Knížová.

Během celého víkendu se představí 52 družstev a odehraje se necelých 150 zápasů. „Každý rok jsem překonali účastnický rekord a já nepředpokládám, že tomu letos bude jinak. V loňském roce se na Klimešce ukázalo 358 hráčů a hráček, letos čekáme zhruba o sto účastníků více,“ dodal ředitel turnaj David Holub.

Tento turnaj jako každý rok bude především spojovat. Potkají se totiž týmy z různých regionů a hráči/hráčky tak budou moct porovnat své schopnosti i s jinými týmy než během celé sezóny. „V každé kategorii máme pro první tří týmy krásné dřevěné medaile, ale na našem turnaji nejde pouze o vítězství. Každý rok je tam skvělá atmosféra a to jak mezi hráči, tak i mezi trenéry a rodiči. Což je pro náš pořadatelský tým vždy největší odměna,“ doplnil David Holub.

Pokud se chcete podívat, jak bude tento unikátní turnaj probíhat, stačí se tento víkend zastavit v kutnohorské sportovní hale.