470_20240616_164309.jpg

SILVER CUP 2024 UŽ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

O víkendu 8. – 9. června proběhl v kutnohorské sportovní hale mládežnický turnaj SILVER CUP, který přilákal rekordní počet družstev.

Na turnaji se představilo celkem 52 družstev, což je neuvěřitelných 467 hráčů a hráček, kteří během dvou dnů nastříleli 1.141 branek. Čtvrtý ročník tedy opět posunul několik rekordů.

Týmy z Mladé Boleslavi opanovaly hned tři kategorie (elévové, mladší a starší žáci), mezi přípravkami zvedli nad hlavu pohár pro vítěze hráči z BUTCHIS BLACK.

Domácí oddíl vyslal do boje hned devět družstev, nejvíce se turnaj vyvedl družstvu přípravky. Hráči a hráčka FBC Kutná Hora – černí ve své skupině nepoznali chuť porážky a suverénním způsobem došli do finálového duelu. Finále pro domácí naděje začal více než skvěle, když vedli 2:0, bohužel soupeř zabojoval a na orlíky tak zbyla jen “stříbrná medaile“. Přesto si tento tým zaslouží veškerou chválu za svůj výkon.

Hodnocení turnaje, Davida Holuba: „Tento ročník se opravdu povedl. Což by nebylo možné bez našich pořadatelů, rozhodčím a trenérům, kterým velice děkuji za jejich nasazení. Věřím, že si všechny týmy turnaj a jeho atmosféru užily a již nyní společně vyhlížíme další ročník, který doufám bude ještě lepší a větší."

Tento 4.ročník se přípravný a pořadatelský tým zaměřil více než kdy dříve na samotný zážitek z akce. Oba víkendové dny probíhala divácká soutěž o nejrychlejší střelu na hale, která přilákala a propojila nejen hráče a hráčky, ale také rodiče a diváky. Na hale běžela po celou dobu prezentace fotografií z oddílové dílny, díky které jsme více představili náš klub účastníkům. Vše doprovázela vylepšená vizuální identita turnaje v podobě nového loga, tiskovin a dalších grafických materiálů.

Během turnaje se mediální tým zaměřil také na rozhovory s účastníky, aby se na Silver Cupu 2024 mohl podílet opravdu kdokoliv, kdo jen chce. Minirozhovory naleznete už nyní na klubovém Instragramu @fbckutnahora.

PŘÍPRAVKA

1. BUTCHIS BLACK

2. FBC Kutná Hora - černí

3. Prague Tigers

ELÉVOVÉ

1. Florbal Mladá Boleslav

2. Vlci TATRAN Kostelec nad Černými lesy

3. BUTCHIS

MLADŠÍ ŽÁCI

1. Florbalová akademie Mladá Boleslav

2. FBC Štíři České Budějovice

3. Orel Kněžice (ANGRY BOYS)

STARŠÍ ŽÁCI

1. Florbal Mladá Boleslav

2. Florbal Litomyšl

3. SCC Semily

FOTKY Z TURNAJE DEN 1 A DEN 2