Stav semifinálové série je vyrovnaný

Ženy o víkendu sehrály dva semifinálové duely s FAT PIPE Tigers Start98. Přestože soupeřky byly „papírovými“ favoritkami, kutnohorský celek je v sobotu překvapil a vyhrál. Ovšem doma se cesta za velkým finále zkomplikovala. Start ukázal svou sílu a přehrál domácí FBC v poměru 2:3 v odvetném nedělním zápasu.

V sobotu předvedl tým žen fenomenální výkon. Na palubovce Startu98 nastoupil kutnohorský tým ve velkém tempu a zásluhou si vybudoval velmi komfortní vedení v zápasu. Po první třetině vedly již o dva góly. Na začátku druhé části pak přišly Kutnohoračky s dvěma rychlými zásahy a rázem vedly již 1:5. Na konci druhé třetiny pak přišlo drobné zdramatizovaní duelu. Protihráčky z Prahy se v rozmezí dvou minut dokázaly hned dvakrát prosadit. To bylo však vše, co skvělá Melicharová v bráně pustila za svá záda. Hostující FBC pak jen v závěru třetí části korigovalo utkání a bránilo snahu protihráček otočit vývoj duelu v šesti lidech v poli.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): První krok je za námi. V zápase bylo z naší strany hodně hezkých momentů, ale také i ty, ze kterých se musíme na zítřek poučit. Děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, rozhodčím a soupeři za hezký aktivní zápas. Jedeme dál!

Komentář domácích Koníček Miroslav (Trenér): Dneska to nebyl náš den. Udělali jsme spoustu chyb, nevyšlo nám to, co jsme chtěli, neproměňovali jsme šance, a to v součtu tvoří dnešní výsledek. My se nesmíme hroutit, zítra nový den, nový zápas a my se na něj musíme dobře připravit, jestli chceme vrátit sérii sem na Jižák. Díky rozhodčím, divákům a soupeři.

FAT PIPE Tigers Start98 – FBC Kutná Hora 3:6
branky: 3. Kristýna Jirásková, 35. Mayya Lytorova, 37. Karolína Mezerová - 2. Kristýna Venclová, 6. Melánie Dubská, 12. Lucie Spěváčková, 23. Natálie Beranová, 25. Kristýna Venclová, 54. Kristýna Venclová; rozhodčí: Jaroslav Verner - Marek Jeřábek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Eliška Držíková 25 - Lucie Melicharová 20; po třetinách: 1:3, 2:2, 0:1

Druhé semifinálové utkání, které se přesunulo domů do Kutné Hory už tak úsměvné pro kutnohorské fanoušky nebylo. I přes úžasných 267 diváků ženoucích domácí kupředu se nepodařilo obhájit vítězství a postoupit do finálové série. Začátek byl hodně taktický, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Týmy volily opatrné rozehrávky a postupný posun kupředu. Z této hry více vytěžily hráčky FBC, když v 19. minutě správně zamířila Trpišovská a do šaten se šlo za sympatického stavu 1:0. Naopak druhá část byla peklem pro příznivce kutnohorského florbalu. Tigers jako by našly druhý dech. V průběhu třetiny otočily vývoj utkání. Při druhé siréně byl stav nepříznivý - 1:2. Asi největším problémem však byla třetí třetina a neproměnění přesilovek. Hráčky týmu, který momentálně zaostával o dva góly, dostal hned tři početní výhody. Půl minuty se dokonce hrála hra 5 na 3. Ovšem ani to nestačilo na vyrovnání, popřípadě zvrácení vývoje zápasu. Konečný výsledek 2:3 pro pražský Start98 znamená odvrácení matchballu a přesun série zpět do Prahy na SH Jižní Město.

FOTOGRALERIE

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Dneska přišel z naší strany na hřiště jiný tým než včera. Bohužel první dvě třetiny jsme neplnily ani jeden ze dvou základních pokynů, které jsme si před zápasem dali. I tak to byl hezký zápas, který jsme do poslední minuty nevzdali. Nic nekončí, v sobotu mají matchball oba týmy. Děkuji fanouškům za podporu, těšíme se na podporu v Praze. Soupeři blahopřejeme k vítězství. Jedeme dál!

Komentář hostů Koníček Miroslav (Trenér): Zlepšený a ubojovaný zápas od nás. My jsme dnes měli jasný cíl, vrátit sérii do Prahy, a to se nakonec povedlo. Máme teď týden doléčit veškeré zranění a připravit se na rozhodující utkání. Díky rozhodčím, soupeřům a skvělým divákům, kteří se postarali o krásnou atmosféru. My se prostě nevzdáme!!!

FBC Kutná Hora – FAT PIPE Tigers Start98 2:3
branky: 19. Natálie Trpišovská, 49. Dominika Němcová - 31. Monika Škorpová, 36. Karolína Mezerová, 49. Kristýna Jirásková; rozhodčí: Tomáš Grigar - Karel Kotyza; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 267; zásahy brankářů: Lucie Melicharová 16 - Eliška Držíková 25; po třetinách: 1:0, 0:2, 1:1