138_20220531_202420.jpg

Třetí ročník Dušek Cupu je minulostí

Troufáme si říci, že Dušek Cup není jen klasickým florbalovým turnajem. Myšlenkou Dušek Cupu kromě zábavy, bylo a je přispět zejména k dobrému jménu klubu, utužit vztahy mezi hráči napříč klubem, vzájemný respekt a úcta mezi kategoriemi.

Na tuto událost byly hráčky a hráči zváni přímo. Oslovili jsme jen lidi, kteří se nějakých způsobem angažují, nebo angažovali v klubu za posledních 15 let a mají dobrý vztah k našemu FBC.

Losování na 3. ročník turnaje probíhalo již týden před samotnou událostí v restauraci U HAVÍŘŮ. Každý z kapitánů si nalosoval pořadí, v jakém bude vybírat z přiloženého, předem potvrzeného seznamu hráčů. Jediná podmínka byla, mít v týmu alespoň jedno děvče. Plus mínus si každý z kapitánů vybral tým dle sympatií, souznění, nostalgie a kvality jednotlivých hráčů.

V den turnaje byl sraz na Klimešce v 13:00. Po nezbytné registraci a postavení mantinelů, byl oficiálně zahájen samotný turnaj. Hrálo se jako vždy zároveň na dvou hřištích 13 minut hrubého času systémem 3+1. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů. Jednotlivé mančafty odehrály 7 zápasů. Součástí této události bylo i skvělé občerstvení v podání Vládi Duška – zelná polévka a paní Petry Hervertové, která upekla úžasné koláče a další sladké speciality.

Vítězi turnaje se stal tým ORGANIZÁTORŮ, druhé místo obsadili KUTNOHORÁCI a na třetím místě se umístil tým LAJDÁKŮ.

Po ukončení turnaje bylo ještě v restauraci POD SCHODAMA připraveno malé občerstvení pro účastníky turnaje. Zde se diskutovalo o průběhu turnaje, byly zde také vzneseny různé názory, připomínky a náměty do příštího ročníku. Byla to tak důstojná tečka za turnajem.

Již nyní se těšíme na další ročník.

Související odkazy