302_20230315_185223.jpg

V pražských Strašnicích pokračovala soutěž starších žákyň

Uplynulou sobotu vyjely starší žákyně na svůj březnový turnaj do pražských Strašnic.

V zimomřivých podmínkách nás čekaly tradičně tři zápasy. Úvodní zápas se silným domácím týmem patří mezi nejtěžší. Děvčata do zápasu vstupovala s tím, že bude třeba držet se soupeřkami rychlý krok a poctivě bránit jejich kombinační hru. Celý zápas se nám dařilo hrát vyrovnanou partii, jen v samém závěru utkání bylo více štěstí na florbalce Tatranu, nicméně svojí bojovností se kutnohorské hráčky zasloužily o nejhezčí zápas sezóny. 

Do druhého utkání jsme nastupovali se stejnou bojovností a dařilo se nám hrát vyrovnanou hru až do druhé poloviny zápasu, kdy se nám nepodařilo uhlídat kombinaci příbramských hráček, které v krátkém čase odskočily na rozdíl třech branek, a na tento náskok jsme již nedokázali reagovat. Soupeřky zaslouženě zvítězily. 

Tým Rudné se statečně vydal na turnaj ve čtyřech hráčkách a tak doplněn o posily z týmu Příbram, v rámci fair play, jsme mohly odehrát kvalitní zápas a částečně tak složit reparát za předešlé utkání. Toto se nám podařilo, kdy od začátku jsme na hřišti dominovaly. Hráčky poctivě bránily a kombinační hrou podpořenou rychlým protiútokem se nám podařilo vsítit branky do brány soupeřek. 

Závěrem bych ráda vyzdvihla skvělý výkon naší brankářky Jolany Machkové, která svými skvělými zákroky podpořila velmi dobrý výkon kutnohorských florbalistek na turnaji.

Autorka: Lucie Petráková