Víkendová utkání stržek a juniorů

O víkendu proběhly domácí zápasy starších žákyň a utkání juniorů v Chýni. Pojďte si přečíst, jak se jim vedlo. Autoři textů jsou již jako obvykle sami trenéři.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Domácí turnaj stržek

Starší žákyně v sobotu odehrály svůj další turnaj, tentokrát na domácí půdě haly Klimeška. Holky se tentokrát střetly jen s dvěma týmy, jelikož Rudná Panters se z turnaje odhlásila.

Světlá nad Sázavou - FBC Kutná Hora 3:15 (6:3; 9:0) Úvodní zápas byl pro naše holky velkým oříšekem, známý soupeř obvykle hrající 2. koš. Kutnohorské hráčky věděly, že zápas nebude snadný, ale byly rozhodnuté nedat nic zadarmo. Hra se od začátku přelévala a domácím se i střelecky dařilo. V 6. minutě vedly kutnohorské hráčky dokonce 3:2. Od sedmé minuty však už byl na hřišti ze strany soupeřek jiný tým. Hrálo se zejména v obranné polovině našeho hřiště. Těžko se nám hledal způsob, jak vyzrát na kombinační hru hráček Světlé. Skóre se zastavilo na konečných 3:15 pro soupeřky. Našim stržkám se nedá upřít bojovnost, avšak na takto kvalitního soupeře potřebujeme ještě lepší herní vyzrálost.

FbŠ Bohemians bílé - FBC Kutná Hora 3:7 (2:4; 1:3) V druhém zápase jsme se potkaly s hráčkami z FBŠ Bohemians. V minulém utkání nás porazily 3:5 a tak bylo o motivaci postaráno. Zápas byl herně vyrovnaný z obou stran. První branka v utkání padla 6. minutě, kdy se pro pěkné kombinaci s Hoškovou prosadila Sadílková. Hráčky z Bohemky však dokázaly brzy odpovědět. První polovina zápasu skončila výsledkem 4:2 ve prospěch kutnohorských hráček, kdy se v závěru poloviny trefila Dupalová Ela a Jurtinová. Ve druhé části stržky zabraly a podařilo se jim před domácím publikem vstřelit další 3 branky. V tomto zápase se blýskla Anežka Hošková se 3 brankami a 2 asistencemi. Stejné kanadské body za turnaj nasbírala i Kačka Sadílková za 4 branky a 1 asistenci.

Po skončení turnaje, proběhl mezi zúčastněnými týmy ještě přáteláček a to díky časovým možnostem. Všechny týmy si spolu ještě zahrály každý s každým 10 minut. Zápasy splnily svůj účel, holky si spolu ještě zahrály v přátelském duchu takříkajíc na pohodu.

Sestava: Michaela Nadějová - Jolana Křikavová, Ela Dupalová, Nikola Lencová, Kateřina Sadílková, Klaudie Kuttová, Klára Šimčíková, Natálie Kantorová, Isabela Jurtinová, Anežka Hošková, Tereza Pilcová

autor: Lucie Petráková

JUNIOŘI

Junioři se představili v Chýni

První zápas proti FAT PIPE se junioři nemohli dostat do tempa, napadali bezzubě, a tak šel soupeř do vedení. Druhá třetina ukázala zlepšení Kutné Hory a otočení skóre na její stranu. Ve třetí však přišel zmar v proměňování šancí, za kterým stojí i kvalitní gólman Startu98. V obraně pak vznikaly FBC okénka a jednoho z nich využili Pražané k vyrovnání. V nájezdech se trefil jediný hráč, a to v dresu FAT PIPE, bod navíc si tak připsal on.

Do druhého zápasu se trochu proházela sestava a oživily se útoky. To mělo za následek drtivý vstup Kutné Hory do zápasu, která odskočila během první části už o 5 gólů. To nevydržel psychicky brankář Neratovic a raději přepustil svoje místo hráči z pole. Jeho nezkušenost v brance se pak naplno projevila ve třetí třetině, kde naši junioři nastříleli 11 branek. Bodově se nejvíc prosadili Martin Landsmann a Jakub Beil, kteří by si oba zasloužili svými výkony dostat příležitost v mužském áčku.

Zápasy:

FBC Kutná Hora – FAT PIPE Start98 3:4pn (0:1, 3:1, 0:1)

Bez vyloučení. Branky a nahrávky KH: 15. Jaroš (Beil), 21. Lokaj (Blahník), 24. Landsmann (Švejnoha). Nájezdy: 0:1 (nedali: Blahník, Landsmann, Beil).

Florbal Neratovice – FBC Kutná Hora 1:17 (0:5, 0:1, 1:11)

Vyloučení: 3:0, využití: 0:3. Branky a nahrávky KH: 3. Jaroš (Beil), 3. Landsmann (Beil), 7. Jaroš (Lokaj), 10. Beil (Landsmann), 12. Paďouk (Blahník), 20. Švejnoha (Lokaj), 25. Landsmann (Tvrdík), 25. Landsmann (Tvrdík), 26. Vaněk (bez asistence), 27. Tvrdík (bez asistence), 28. Landsmann (Blahník), 30. Paďouk (Landsmann), 30. Jaroš (bez asistence), 33. Švejnoha (bez asistence), 34. Vaněk (Švejnoha), 35. Blahník (Beil), 36. Landsmann (Blahník).

Sestava: Jakub Brož (C) - proti Start98, Jan Zlatohlávek - proti Neratovicím – Jakub Jan Beil, Štěpán Blahník – Adam Štursa, Ondřej Lokaj – Jaroslav Paďouk, Martin Landsmann, Tomáš Tvrdík – Daniel Vaněk, Štěpán Jaroš, Jiří Švejnoha.

autor: Jan Dojčiak