Vítězná neděle pro dorostence

Na poslední turnaj v tomto roce vyjeli dorostenci v hojném počtu do Kralup nad Vltavou a skvělou týmovou hrou si odváží plný počet bodů do tabulky.

Soupeřem pro první zápas byl Beroun, se kterým jsme se potkali poprvé a nevěděli jsme co čekat. První třetina byla divoká a hrálo se nahoru dolu celých 15 minut. Soupeř se z toho jednou dokázal prosadit a my se stále trápili. Do druhé třetiny jsme vstoupili jako jiný tým, hru jsme zklidnili, dali jsme 3 góly a hru po zbytek zápasu kontrolovali. Beroun ve třetí třetině přidal jeden gól, ale díky obětavé práci celého týmu jsme zápas udrželi a vyhráli.

V druhým zápase jsme se setkali s domácími Kralupami, jejichž fanoušci udělali super atmosféru. Soupeř hned v úvodu zápasu hrál vytažený florbal a nám chvíli dělala problém klidná rozehrávka. Zápas jsme gólově sice otevřeli my, ale soupeř dal 2 góly a dostal se do vedení. My jsme se nezalekli a otočili to na 4:2, ale soupeř byl vytrvalý a díky své šikovnosti to vyrovnal na 4:4. Na samotném konci zápasu jsme měli výhodu útočné standartní situace, v klidu při time-outu jsme se nabudili, zopakovali si základní body nacvičené situace a díky perfektní souhře první lajny 2 vteřiny před koncem utkání rozhodl kapitán v náš prospěch svou střelou z první o tyčku do branky soupeře.

Turnaj se vydařil ve všech ohledech. Samozřejmě, nějaké menší nedostatky tam stále jsou, ale je to čím dál lepší a naše tvrdá práce od května se vyplácí. Velmi důležité pro nás momentálně je, že kluci bojují jeden za druhého a za jeden společný cíl od první do poslední vteřiny. Na závěr bych ráda poděkovala rodičům na neustálou podporu na hale, ale i na dálku.

Sestava: Hrubý, Řípa – Lokaj, Vlach, Blahník, Dobeš – Dušek A., Švejnoha, Kůrka, Paďouk, Charwot, Šimonek, Přibyl, Charvát, Dastych

autor: Michaela Špulková