Výsledky žen: jedna výhra, jedna prohra

Tento víkend se nesl ve znamení ženských zápasů. Kutnohorské hráčky odehrály hned dvě utkání. Jedno v pátek proti Dobrušce a druhé proti IBK Hradec Králové.

V pátek v 19:30 se rozehrálo úvodní buly v zápase proti vedoucímu týmu tabulky 1. ligy žen. Zápas měl celkem jasný průběh a tím pádem i logický výsledek. Favorit z Dobrušky vyhrál v poměru 4:0 a nechal si doma všechny body. Hráčkou utkání byla vyhlášena Lucie Meliharová, které se podařilo vychytat 22 střel.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Hloupé chyby + produktivita (nulová) = výsledek. Neodehráli jsme za mě špatné utkání, dokázali jsme soupeři působit problémy, ale především několika minutový výpadek ve druhé třetině rozhodl o výsledku. Ve třetí jsme naše zvednutí hry nedokázali gólově zúročit a tak 4 gól byl pomyslný hřebík do rakve. Přeji soupeři za kvalitní zápas, blahopřeji mu k vítězství a věřím, že jsme se v sezóně neviděli naposledy.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Kutná Hora byla dnes dobře připravená na zápas a měli jsme to těžké. První třetina byla od nás dobrá se správným nasazením, ale chybělo nám být nebezpečnější před brankou. To jsme zlepšili ve druhé části a prosadili se po pěkných akcích. V takovém zápase bychom ale potřebovali zlepšit pohyb bez míčku a věřím, že se nám pak bude dařit střílet více branek. Každopádně ale poctivý výkon, soupeři jsme dopředu skoro nic nedovolili a věřili jsme si na tři body od začátku utkání. Děkujeme za fér zápas, našim skvělým divákům za parádní kulisu a těšíme se na další utkání.

V po plesový den vyrážely hráčky FBC na druhý výjezd víkendu. Směřovaly do Hradce Králové na zápas proti domácímu IBK. Toto utkání mělo již rozdílný vývoj než to první. Hrálo se aktivněji, ale také se více vylučovalo. Hned třikrát byly vyloučeny hráčky hradeckého IBK. Výběr Davida Štursy se nechal vyloučit dvakrát, z toho jednou to byla Natálie Trpišovksá. Tuto hrubku ji však můžeme prominout. Za utkání byla jedinou střelkyní Kutné Hory a díky svému hattricku bezpečně kontrolovala skóre. Po zásluze se pak stala i hráčkou utkání.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Včera večer jsme si dali teambuilding a v dnešním zápase jsme toho na 100 % využili. Kromě ospalejší první třetiny, kdy jsme se dostávali do tempa, jsme z naší strany jsme plnili stanovené pokyny a hráli, co jsme si řekli. Dnešní utkání bylo nejen o florbale, ale také o tom udržet emoce a soustředit se na cíl. To se nám celkem dařilo, i když máme ještě co pilovat. Děkuji holkám za výkon, při kterém si některé musely sáhnout opravdu hluboko do svých možností. Soupeři děkuji za zápas a přejeme mu štěstí do dalších zápasů.

Komentář domácích Žižka Jeroným (Trenér): Dnes jsme měli dobrý vstup do utkání, na který jsme bohužel nedokázali ve druhé třetině navázat a soupeř tak převzal otěže zápasu a narozdíl od nás své šance proměnil. Náš tlak v úplném závěru už pak k ničemu nevedl. Opět nás trápila produktivita a kvalita v zakončení. Pozitivní je, že dnešní utkání nabídlo „koukatelnější“ hru než v sobotu. Máme před výjezdem na Vysočinu na čem pracovat. Díky všem za utkání bez zranění a v duchu fair play. Soupeři přejeme hodně zdaru v dalších zápasech a těšíme se na odvetu v novém roce.