Ženy slaví postup do čtvrtfinále!

Kutnohorské hráčky o víkendu vyřadily soupeřky z Horní Suché (8:3, 4:5pp) a míří do dalšího kola vyřazovací části. V tom se střetnou buď s Jihlavou nebo Hradcem.

Ženy se v sobotu vytáhly s nádherným výkonem. Na domácí hale Klimeška rozdrtily své soupeřky z Horní Suché v poměru 8:3. Vše rozhodlo prvních deset minut, kdy se v průměru za každé dvě minuty zvýšilo skóre o jednu branku. Pak už jen ženy kontrolovaly stav. Až na tři zaváhání se jim to podařilo a dovedly utkání do šťastného závěru. Výhra 8:3 na domácí půdě znamenala první bod do série hrané na dvě vítězná utkání. Střelecky nejúspěšnější byla trojice Klepalová (2+1), Venclová (2+1) a Výborná (2+0). Hráčkou utkání byla vybrána Sabina Ašenbrennerová.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): První krok je úspěšně splněný. Výborný vstup do utkání, první třetina nám vyhrála zápas. Soupeř pak přidal a začal vyrovnaný florbal. Přepínáme na zítřejší výlet, na odvetu, která začíná za stavu 0:0. Musíme se precizně připravit a předvést svůj top výkon. Děkujeme soupeři a rozhodčím za zápas, zítra na viděnou.

Komentář hostů Březina Josef (Trenér): Bohužel jsme udělali přesně to, co jsme nechtěli a trenér domácích to vystihl přesně "Dali jste nám náskok." a to nás stálo zápas. Od druhé třetiny už to bylo utkání, které jsme chtěli hrát a taky to tak potom vypadalo. Děkujeme za férové utkání od soupeřek a přejeme jim zítra šťastnou cestu k nám. PS.: Objednejte halu na středu.

FBC Kutná Hora – FbK Horní Suchá 8:3
branky: 3. Melánie Dubská, 6. Lucie Klepalová, 7. Lucie Klepalová, 9. Dominika Výborná, 10. Lucie Spěváčková, 17. Kristýna Venclová, 24. Kristýna Venclová, 39. Dominika Výborná - 24. Alexandra Glasová, 33. Marika Marečková, 53. Hana Brůžková; rozhodčí: Samuel Uhliarik – David Hertz; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 211; zásahy brankářů: Lucie Melicharová 26 - Petra Klečková 4, Lucie Waloszková 22; po třetinách: 6:0, 2:2, 0:1

FOTOGALERIE

Druhý zápas nebyl tak jednoznačný jako ten sobotní. Výkony byly vyrovnanější a utkání šlo až do prodloužení. Kutnohoračky však do duelu vstoupily dobře, vybudovaly si náskok dvou branek. Ten se však postupně ztenčoval až do vyrovnání na 4:4. Zápas tedy musel jít do prodloužení, ve kterém dominoval tým v čele s Davidem Štursou. Po osmi minutách nastavení však bylo hotovo, když Venclová správně zamířila a rozhodla celé utkání. Hráčkou utkání byla tentokrát vybrána brankářka Melicharová, která svými zákroky hasila nejednu nebezpečnou šanci soupeřek. Teď již ženy čekají na výsledek série Jihlavy s Hradcem, která je zatím nerozhodná - 1:1 na zápasy. Do čtvrtečního vydání programu by však mělo být vše jasné.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Je to tam!! Krásné utkání se šťastným koncem pro nás. Soupeř si zaslouží velkou pochvalu a respekt. Celou dobu hrál aktivně, působil nám problémy a donutil nás hrát na své maximum. Což je super, přesně takové zápasy potřebujeme. Děkuji svým hráčkám za předvedený výkon, bojovnost, nasazení. Užijeme si krásný pocit a už zítra musíme přepnout na příští víkend. Díky pořadatelům, rozhodčím a super fanouškům obou kotlů.

Komentář domácích Březina Josef (Trenér): V první řadě přeji soupeři šťastnou cestu play-off a co nejlepší úspěch. Dnešní utkání prohrál TÝM, který se na začátku lepil, jak to jen šlo a nevěděli jsme, jak to s námi vůbec bude. Holky si zaslouží poděkování, jak to zvládly i přes zranění a všechny problémy, které byly. Bohužel je konec a to bolí, ale příští sezónu se vrátíme lepší a silnější.

FbK Horní Suchá – FBC Kutná Hora 4:5p
branky: 19. Alexandra Glasová, 31. Marika Marečková, 48. Andrea Pastušková, 49. Marika Marečková - 9. Natálie Beranová, 14. Sabina Ašenbrennerová, 32. Lucie Klepalová, 42. Kristýna Venclová, 69. Kristýna Venclová; rozhodčí: Matěj Erbs - Ivo Sikora; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Lucie Waloszková 26 - Lucie Melicharová 24; po třetinách: 1:2, 1:1, 2:1, 0:1