Ženy stoprocentní, muži těsně prohráli

Programově nabitý víkend odstartoval úspěšným utkáním žen. Následovala těsná prohra mužů. V neděli ženy zopakovaly sobotní výkony a odnesly si znovu plný počet bodů.

Prvním zápasem víkendu bylo utkání proti FbK Horní Suchá. Ženy v něm výrazně dominovaly a zaslouženě vyhrály v poměru 7:3. Dominance byla vidět hned po první třetině, když výběr Davida Štursy vedl 3:0. V zápase se nejvíce blýskly sestry Dubské, které nasbíraly celkem 7 kanadských bodů. Hráčkou utkání byla vyhlášena brankářka Lucie Melicharová, která svými 44 zásahy pomohla k výhře.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): První dvě třetiny z naší strany přesně podle pokynů, v třetí už jsme se nechali strhnout ke hře nahoru a dolů a v té byl soupeř se skvělou brankářkou vyrovnaným týmem. Pro nás jasné ponaučení, že nám věci fungují, ale musíme udržet koncentraci 60 minut. Máme stále na čem pracovat. Uděláme to hned zítra v dalším zápase. Děkuji soupeři za zápas a přeji mu hodně štěstí v dalších zápasech.

Komentář hostů Březina Josef (Trenér): Velmi hořké utkání po dlouhé cestě. Bohužel nám dělají stále problém vstupy do zápasů, a to dnes prohrálo utkání. Děkujeme soupeřům za dnešní férové utkání a přejeme jejich hráčce brzké uzdravení. Děkujeme také rozhodčím a divákům.

Fotogalerie

Do souboje mužů proti FBC Draci Říčany se všichni hráči pustili velmi energicky. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Staňo za asistence Chalupy. To byl však jediný moment kutnohorského výběru, kdy vedl. V deváté minutě útočníci Říčan vyrovnali a těsně před odchodem na první pauzu přidali další – druhý – gól. V první polovině druhé třetiny pak přišla epizoda velkého vylučování na obou stranách, avšak to také nepomohlo k vyrovnání. Naopak se soupeři podařilo navýšit náskok. Na druhou přestávku se šlo do kabin za stavu 2:4. Chvíli po zahájení třetí části Kutná Hora vstřelila kontaktní branku. Ale ani to nepomohlo na cestě za otočením vývoje zápasu. Za utkání měl mužský výběr možnost hrát dvakrát přesilovku 5 na 3. Bohužel tuto možnost nevyužili ve svůj prospěch. Utkání nakonec skončilo navzdory velkému tlaku domácích v závěru těsnou prohrou 4:5.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Utkání probíhalo ve vysokém tempu. Kvalitní utkání, které se dá hodnotit jako divizní. Prohráli jsme si zápas díky nevyužitým přesilovkám. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se na odvetu.

Komentář hostů Čechovič Adam (Trenér): Extrémně bojovné utkání, což jsme tak nějak čekali. Soupeř předvedl velmi dobrý výkon, nepouštěl nás k naší hře a byl důraznější, díky čemuž získal mnoho míčků navíc a mohl chodit do brejkových situací. Od nás to nejlepší výkon nebyl a s četnými absencemi odvážíme cenné tři body. Kromě pochvaly soupeře a atmosféry v hale, včetně našich diváků, kterých na venkovní zápas dorazilo mnoho (za což díky), bych do detailů nerad zabíhal a doufám, že se s obdobnými problémy se budeme potýkat co nejméně a půjde hlavně o florbal.

Fotogalerie

Posledním zápasem víkendu bylo střetnutí žen a FBK TJ Svitavy. Do zápasu vstoupily oba týmy velmi opatrně. Prvního gólu se diváci dočkali až po trefě Trpišovské v 19. minutě. Druhá třetina už vypadala o poznání lépe pro kutnohorské hráčky. Do šaten se z ní totiž odcházelo za stavu 5:0. Dlouho to vypadalo, že brankářka Petráková udrží čisté konto. To se bohužel nestalo. To však nic nemění na tom, že tým žen dokázal vyhrát i druhý domácí zápas víkendu. Konečné skóre bylo 7:2 ve prospěch domácího výběru. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Natalie Trpišovská, nejvíce bodů nasbírala Natálie Dubská.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Dnes mám z utkání smíšené pocity. Ano, vítězství, možná na první pohled snadné, ale tak tomu nebylo. Dneska nám chyběl hlavně pohyb a z toho pramenilo až neuvěřitelné množství chyb. Musíme se z chyb poučit a příště být zase tím týmem, kterým chceme být. Děkuji soupeři za férový zápas, přejeme mu hodně štěstí v dalších zápasech a klidnou cestu domů.

Komentář hostů Jirčík Luboš (Vedoucí): Dnes pro nás těžký zápas s okleštěnou sestavou. Našim hráčkám nejde odepřít bojovnost, ale dnes to na víc nestačilo. Gratulace soupeřkám k vítězství a těšíme se na odvetu.