Související zápasy

FBC Kutná Hora
173_20220927_161233.png

Bravo! Dorostenci postupují do elitního koše

Dorostenci Kutné Hory zahájili sezónu dvěma výhrami, a tak na ně čekal na domácí půdě nelehký úkol porazit alespoň jednoho ze špičkových týmů, buď Mladou Boleslav anebo Českou Lípu, aby se probojovali do elitního koše 1. dorostenecké ligy.

Do utkání s favorizovanou Mladou Boleslaví Kutnohorští vstoupili koncentrovaně a nepouštěli soupeře do zakončení. Odměnou za poctivý výkon jim bylo příjemné a zasloužené vedení 2:0 po první třetině. 

V dalším průběhu hry však Kutná Hora dovolila svojí nekoncentrovaností a zbytečnými fauly soupeři otočit skóre. Mladá Boleslav předváděla velmi dobrý florbal podložený výbornými individuálními výkony a fyzickou převahou. V posledních pěti minutách se Kutné Hoře povedlo utkání zdramatizovat při hře bez brankáře. I když se nepodařilo s trochou smůly vyrovnat, ostudu Kutná Hora rozhodně neudělala.

Druhý zápas s Českou Lípou byl soubojem o přímý postup do elitní skupiny. Soupeř si navíc v prvním zápase na Klimešce s chutí zastřílel proti Wizards (16:4).

"Kluky jsme před zápasem uklidnili, připravili taktiku na soupeře, kterou jsme po celé střetnutí dokázali výborně plnit“, shrnul jeden z trenérů Kutné Hory Pavel Netolický a dodal: „myslím, že soupeř s ohledem svého úvodního vysokého vítězství nečekal, že ho vlastně nepustíme příliš do zápasu a že bude po většinu utkání tahat za kratší konec, ale kluci předvedli parádní týmový výkon a zcela zaslouženě vyhráli.“

Dorostenci FBC Kutná Hora tak dosáhli dalšího historického úspěchu, neboť se jim podařilo postoupit do elitního prvního koše 1. dorostenecké ligy. Jen tak dál!

Předvýběr.cz Florbal MB Black x FBC Kutná Hora 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky a asistence KH: 4. Vašíček (Trník Michal), 14. Vašíček (Blahník), 44. Trník Michal (Martínek).

FBC Kutná Hora x FBC Česká Lípa 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

Branky a asistence KH: 8. Kobylarz, 11. Landsman (Michal Trník), 12. Vašíček (Martínek), 20. Michal Trník (Marek Trník), 38. Michal Trník (Marek Trník), 45. Vašíček (Michal Trník), 45. Jaroš (Trpišovský).

Sestava Kutné Hory: Matěj Řípa, Rudolf Javořík – Štěpán Blahník, Matyáš Vašíček – Šimon Trpišovský (C), Ondřej Lokaj – Marek Trník, Martin Landsman, Michal Trník –Tomáš Tvrdík, ŠtěpánJaroš, David Kobylarz – Adam Štursa, Jakub Martínek - Martin Zralý, Tomáš Kábrt, Jaroslav Paďouk.