419_20240116_094903.jpg

Další výsledky mládežnických kategorií

Tento víkend se mimo jiné utkali junioři, elévové a elévky. Jejich výkony již tradičně hodnotí jejich trenéři na následujících řádcích.

JUNIOŘI

Junioři hráli na Barrandově V okleštěné sestavě sehráli junioři Kutné Hory dvě vyrovnaná utkání. V útoku se vystřídali i oba gólmani, aby měl trenér k dispozici dva kompletní útoky. V obou zápasech měli lepší první polovinu, kdy vždy vedli, po zbytečných chybách v posledních třetinách soupeři pokaždé dorovnali a šlo se na nájezdy. Proti Black Angels úspěšně, proti Benešovu neúspěšně. Alarmující je především počet vyloučení Kutnohorských ve druhém utkání, vždy však zdárně ubráněných. Pochvalu za bojovnost zaslouží Marek Dobeš a Martin Zralý a za kreativitu již tradičně Martin Landsmann, Štěpán Blahník a produktivní Tomáš Tvrdík.

Zápasy:
FBC Kutná Hora – BLACK ANGELS B 4:3pn
(2:0, 0:2, 1:1)
Vyloučení: 1:0, bez využití. Branky a nahrávky KH: 5. Tvrdík (Blahník), 12. Blahník (Tvrdík), 35. Landsmann (Tvrdík). Nájezdy: 2:0 (nedal: Landsmann, dali: Lokaj, Blahník)

FBC Kutná Hora – SK Florbal Benešov 2:3pn (1:0, 1:2, 0:0)
Vyloučení: 5:1, bez využití, v oslabení: 1:0. Branky a nahrávky KH: 5. Švejnoha (Lokaj), 22. Paďouk (bez asistence). Nájezdy: 0:2 (nedali: Landsmann, Lokaj)

Sestava: Jakub Brož (C) (proti BLACK ANGELS), Jan Zlatohlávek (proti Benešovu) – Marek Dobeš, Štěpán Blahník – Oldřich Vlach, Ondřej Lokaj – Jaroslav Paďouk, Martin Landsmann, Tomáš Tvrdík – Martin Zralý, Jiří Švejnoha, Jan Zlatohlávek (proti BLACK ANGELS), Jakub Brož (proti Benešovu)

autor: Jan Dojčiak


ELÉVOVÉ – ČERNÍ

6. turnaj sezóny

K prvnímu turnaji v roce 2024 jsme vyjeli do Čelákovic. Hned první zápas s Předvýběr.CZ Florbal MB White byl velmi podařený zápas a nebýt smolného vyrovnání na 4:4 před koncem zápasu, tak by výhra byla naše. Dle mě ale spravedlivá remíza, kdy obě mužstva předvedla velmi kvalitní výkon. Nás, jako na celém turnaji, podržel brankář Lukáš Kotek. Druhý zápas s Florbalová akademie MB B se od začátku vyvíjel pro nás. Kluci hráli kombinačně a soupeře přehráli od první minuty. Zde musím pochválit kluky za snahu nenechat se vyprovokovat. Od posouzení sporných situací je na hřišti rozhodčí, a ne trenér soupeře… Třetí zápas s domácí Orkou. Smolný zápas. Neproměnili jsme své šance a soupeř nás za naše chyby nekompromisně trestal. Ke konci jsme sice dotahovali, ale nevyšlo to. Poslední zápas s Vlci Tatran Kostelec nad Č.L. byl jasnou záležitostí. Opět jsme se vrátili k naší hře z prvních zápasů. Kvalitní pohyb, přesné zakončení a snaha bojovat za spoluhráče.

Celý turnaj hodnotím velmi pozitivně. Prosadili se všechny trojice a snad všichni kluci si „zapsali“ gól nebo nahrávku. Jsou samozřejmě věci ke zlepšení: dodržovat interval střídání, přesná střela, hra v obraně. A na ty se v tréninku zaměříme, protože další turnaj je už za 14 dní. Na konce poděkování Vám rodičům za podporu kluků.

Výsledky:
FBC Kutná Hora – černí - Předvýběr.CZ Florbal MB White 4:4
Florbalová akademie MB B – FBC Kutná Hora - černí 0:6
Orka Čelákovice – FBC Kutná Hora - černí 6:4
FBC Kutná Hora - černí – Vlci Tatran Kostelec nad Č.L. 7:1

autor: Petr Švejnoha


ELÉVKY

Elévkám se turnaj moc nepovedl - 1 výhra a 3 prohry

Nový rok, a i první turnaj roku 2024, holčičkám moc nevyšel. 1 výhra a 3 prohry. Utkaly se proti SummerCamps Tatran Střešovice, Rudná Panthers Praha, FbŠ Bohemians bílé, Florbalová akademie MB – bílé. Holky ukázaly bojovnost, ale soupeř byl hravější a musím říct, že i v některých situacích silnější. Určitě je to pro holky zkušenost, chvílemi držely krok, pak zase padla únava, ale věřím tomu, že časem nebudou mít problém hrát se silnějšími soupeři. Určitě je co zlepšovat a zapracujeme na tom…

Sestava: Kateřina Kubešová, Adriana Tomanová, Monika Šimčíková, Klára Kutilová, Tereza Pospíšilová, Marie Dobešová, Barbora Skývová

autor: Tereza Vosáhlová