Související zápasy

FBC Kutná Hora

Dorostenci postoupili do 2. kola

Dorostenci Kutné Hory ochutnali poprvé zápasy o všechno, tedy atraktivní playoff. V prvním kole se utkali ve dvojutkání s borci z Vysočiny – Snipers Třebíč, kdy rozhoduje výsledné skóre z obou zápasů.

Ještě ve třetí minutě druhé třetiny prvního zápasu to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Kutná Hora vedla 4:0 a měla zápas pevně v rukách. Soupeř ale během osmi minut snížil na 4:3 a kutnohorským ztěžkly nohy. Najednou se nedařilo využívat šance a kombinace vázla. Naštěstí ale zaúřadoval snajpr Luky Martin a dvěma góly uklidnil spoluhráče. Třebíč sice opět zabrala, ale na víc než jednobrankový rozdíl se už nedotáhla, nicméně si do druhého zápasu přenesla nadějný výsledek.

Druhý zápas začal sice lépe soupeř z Třebíče, ale Kutná Hora má ve svém středu Petra Vávru, který zařídil obrat gólem a dvěma asistencemi na 3:1. Po snížení protivníka v půlce zápasu na 3:2 už ale padaly góly pouze do jedné branky, a to pro Kutnou Horu správné. Třetí třetina již byla plně v její režii a pohlednými kombinacemi těšili solidně zaplněné hlediště Klimešky. Skóre narostlo až na 8:2.

Dorostenci tedy po dvou výhrách postoupili do druhého kola, které se hraje hned další víkend. Kutná Hora se utká v Praze se Spartou, kdy přesný den a časy utkání budou upřesněny v průběhu týdne.

FBC Kutná Hora – Snipers Třebíč 7:6 (2:0, 3:3, 2:3)
Branky a asistence KH: 3. Jaroš (Kobylarz), 7. Marek Trník (Michal Trník), 18. Michal Trník (Trpišovský), 18. Vašíček (Holub), 28. Martin (Martínek), 32. Martin (Blahník), 40. Michal Trník (Martínek).

Poměr střel: 30:12

Snipers Třebíč – FBC Kutná Hora 2:8 (1:3, 1:1, 0:4)
Branky a asistence KH: 5. P. Vávra (Marek Trník), 11. Vašíček (P. Vávra), 15. Martin (P. Vávra), 27. Martin, 34. Beil (Martin), 40. Vašíček (Michal Trník), 40. Beil (Blahník), 43. Kobylarz.

Poměr střel: 14:26

Sestava Kutné Hory: Matěj Němec (G – 1. zápas), Jakub Brož (G – 2. zápas) – Matyáš Vašíček, Adam Holub – Jakub Martínek, Šimon Trpišovský (C) – Marek Trník, Petr Vávra, Michal Trník – Lukáš Martin, Jakub Beil, Štěpán Blahník – Štěpán Jaroš, Adam Štursa, David Kobylarz – Daniel Vaněk, Tomáš Tvrdík, Aleš Melecha.

Autor: Jan Dojčiak