Související zápasy

FBC Kutná Hora
273_20230131_150128.jpg

Juniorky hrají ve skvělé formě

Liga juniorek nabírá na obrátkách. Juniorky odehrály v novém roce další dva zápasy, tentokrát to měly k zápasům blíže, hrály v Pardubicích.

FBC Pitbullky Kolín x FBC Kutná Hora 4:9
Branky KH: 4 Forštová (3 Trpišovská, Procházková), 2 Beranová (Jiroudková, Němcová D.), 2 Němcová D. (2 Procházková), Blahníková (Jiroudková).

V derby zasloužená výhra, kde trpělivost, kolektivní soudržnost a víra v naši hru slavila úspěch. Soupeř nastoupil do zápasu s defenzivní taktikou, kde čekal ,,zaparkovaný‘‘ před vlastní brankou a po zisku míčku vyrážel do rychlých brejků. 

I když optická převaha byla značná (pozn.: poměr střel za celý zápas 36:9), skóre na tabuli tomu ale neodpovídalo. Tato taktika kolínským děvčatům vycházela dvě třetiny, i když jsme soupeřky kombinační hrou přehrávali a neustále dobývali jejich branku, ale bez kýženého rozdílu ve skóre. 

V poslední třetině jsme nakonec zlomili jejich odpor, kterou jsme vyhráli 6:2. V zápase se ,,blýskla‘‘ 4 góly Barča Forštová. Náročný zápas na psychiku hráče, kde cítíte, že jste v zápase jasně lepší, ale překonat hradbu těl, která jenom stojí před vlastní brankou, je někdy těžké překonat.

FBC Kutná Hora x IBK Hradec Králové 6:3
Branky KH: 3 Beranová (Hartlová), Blahníková (Beranová), Forštová (Trpišovská), Jiroudková.

Ve druhém zápase nás čekal o poznání kvalitnější soupeř, který vyznává ofenzivní a kombinační florbal. Takové těžké zápasy chceme, ty vás posouvají, protože vás soupeř nutí hrát rychle, důrazně, obětavě atd. Zcela vyrovnaný zápas, optikou měřeno, i když jsme si po celou dobu zápasu udržovali dvoubrankový náskok ve skóre, ale houževnatý a aktivně hrající soupeř nic nevzdával. 

Místy nám pořádně zatápěl před naší brankou, v těchto chvílích jsme museli prokázat naši odolnost a velkou bojovnost v čele s výborně chytající gólmankou Simonou Jelínkovou. I přes výhru a připsáním dalších 3 bodů do tabulky, jsme ze zápasu odcházeli nespokojeni, s tím, co jsme předvedli. Po většinu zápasu se nám nedařilo hrát náš kombinační florbal založený na neustálém pohybu a aktivitě, kde v tomto směru, nutno přiznat, byl soupeř postupem času lepší. Zápas rozhodly individuální akce našich hráček, ale i takové zápasy jsou, kdy výhru doslova ,,urvete‘‘ ne po zcela ideálním výkonu.

Sestava KH: Jelínková – Procházková, Němcová D., Zabloudilová, Forštová, Hartlová, Blahníková, Jiroudková, Beranová, Trpišovská.