Související zápasy

FBC Kutná Hora

Představení bojovnosti v Liberci

Dorostenci Kutné Hory chtěli proti Mladé Boleslavi odčinit těsnou prohru z druhého kola (KH – MB 3:4) a otupit dobré napadání soupeře. To se jim sice dařilo, přesto v první třetině inkasovali pouze oni, a to po individuálních chybách při bránění jeden na jednoho.

Do druhé třetiny proto vstoupili s větší chutí také útočit. Hra se vyrovnala, a i když soupeř vedl v půlce zápasu už 0:4, dávaly útočné akce naději ke snížení. Výtečná poslední čtyřminutovka této části vrátila Kutnou Horu do zápasu, prohrávala již jen o gól. Třetí třetina se hrála ve vysokém tempu, soupeři si u mantinelu nic nedarovali. Na navýšení Mladé Boleslavi reagovali kutnohorští opět snížením, v závěru třetiny pak zesílili svůj tlak odvoláním brankáře a hrou v šesti. Vyrovnání přišlo pouhé tři vteřiny před koncem a šlo se na nájezdy. Euforie dorostenců Kutné Hory mohla naplno propuknout po třetím chyceném nájezdu výborným Rudou Javoříkem, jediným úspěšným střelcem byl chladnokrevný Maty Vašíček.

Do zápasu s Libercem vstoupili dorostenci o poznání vlažněji, okénka v obraně přibývala, pohyb nebyl optimální a nikdo se nemohl divit skóre po první přestávce 0:4, a to ještě Matěj Řípa několik pokusů Liberce zneškodnil. Ve druhé třetině se Kutná Hora zvedla a dvěma rychlými góly dala vzpomenout na předchozí utkání, Liberec však drama nepřipustil, proměněným nájezdem a využitou přesilovkou si vzal čtyřbrankový náskok zpět. V poslední části byly k vidění náznaky kombinačních akcí, rychlé protiútoky, několik šancí, hezkých zákroků brankářů, skóre se však již toto počínání netýkalo.

Dorostenci Kutné Hory se ctí obstáli v nejvyšším koši, kde kromě Tatranu sehráli vyrovnaná utkání. Jen několik chybiček je stálo lepší umístění a setrvání v této skupině. Na hráčích je vidět herní posun a jistě se mezi elitou tuto sezónu ještě objeví.

FBC Kutná Hora x Předvýběr.CZ Florbal MB Black 6:5pn (0:3, 3:1, 2:1)

Branky a asistence KH: 26. Michal Trník (Marek Trník), 27. Kobylarz (Štursa), 30. Marek Trník (Vávra), 41. Marek Trník (Vávra), 45. Vašíček (Vávra) – při hře bez brankáře.

Nájezdy 1:0, vítězný nájezd: Vašíček.

Vyloučení 2:0, bez využití.

Poměr střel: 14:21.

FBC Liberec x FBC Kutná Hora 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)

Branky a asistence KH: 19. Vašíček (Vávra), 21. Vávra (Marek Trník).

Vyloučení 0:1, využití 1:0.

Poměr střel: 25:14.

Sestava Kutná Hora: Matěj Řípa (G), Rudolf Javořík (G) – Adam Štursa, Ondřej Lokaj – Šimon Trpišovský (C), Matyáš Vašíček– Marek Trník, Štěpán Blahník, Michal Trník – Filip Vávra, Martin Landsmann, Tomáš Tvrdík –Tomáš Kábrt, Štěpán Jaroš, David Kobylarz.