328_20230427_165417.png

Představujeme trenéry: Josef Chalupa

Ještě před oficiálním koncem letošní sezóny Vám postupně v pravidelné rubrice budeme představovat prostřednictvím mini rozhovorů trenéry jednotlivých kategorií pro další sezónu 2023/2024! Pokračujeme trenérem juniorů.

Josef Chalupa, hlavní trenér juniorů v sezóně 2023/24. Pepíno není v trénování nováčkem, trénování se věnuje již 8 let a je držitelem trenérské licence C. Převážnou část své trenérské kariéry působil u křehkého pohlaví a staral se o naše juniorky a ženy, které nyní hrají 1. ligu žen (2. nejvyšší ženskou soutěž v ČR). I když jsme Pepu mohli převážně vidět na střídačce s našimi ženskými kategoriemi, má na svém kontě trenéra i vedení mužských zápasů – nemusí se tak naši junioři bát, že by s tím neměl zkušenosti.

Pepa je aktivním hráčem mužského A – týmu a letošní sezóna je jeho patnáctá. Patnáct je velmi slušné číslo a věříme, že během těchto sezón Pepa nabral mnoho, jak trenérských, tak i hráčských zkušeností, které bude teď s radostí předávat další generaci.

Jaký by měl být ideální trenér?

Člověk, který se stále učí, zdokonaluje a své zkušenosti předává dál svým svěřencům. Zároveň to musí být člověk, který má svým svěřencům co nabídnout nejen ze sportovního hlediska, ale i toho lidského.

Mentální aspekt je pro sportovce zásadní. Jaký je tvůj tip na duševní přípravu?

Důležitost mentálního aspektu? Pracoval jsem u děvčat a jeho důležitost jsem opravdu pochopil. Duševní příprava je podle mě dlouhodobý proces. Pokud jde skupina/tým za stejným cílem, je to snazší. Zásadní je podle mě určitě komunikace a pochopení se v týmu navzájem.