169_20220920_201140.jpg

Starší žáci doma neprohráli

Organizátoři museli před turnajem řešit problémy s osvětlením haly. Téměř v celé Kutné Hoře nešla elektřina a tak měl turnaj více než hodinu prodlení. Poté se distributorovi podařilo odstranit závady na rozvodné síti a turnaj mohl začít. Později se ukázalo, že tato závada byla jen jedinou skvrnou jinak na skvěle odvedené práci starších žáků.

Do prvního zápasu jsme vstupovali s rozpačitým pocitem, že nevíme co očekávat. Přeci jenom první zápas sezony pro mnoho hráčů, kteří postoupili do vyšší kategorie. Naše nejistota a obavy se ale rychle rozplynuly s předvedenou hrou našich svěřenců. Kluci předvedli zodpovědný a týmový výkon. Odehráli jsme hezké a vyrovnané utkání s týmem z Horních Počernic, který později postoupil do vyššího koše. Výsledek zápasu 2:2 a spokojenost.

Do druhého klání s Královskými Vinohrady jsme vstoupili sebevědomě. Týmový výkon podpořila individualita jednotlivců. Celé utkání měli Kutnohorští pod kontrolou a tomu odpovídal i konečný výsledek zápasu. Vinohrady jsme porazili 4:0.

Z důvodu lepšího skóre našeho prvního soupeře z Horních Počernic, jsme nakonec hráli o celkové třetí místo, a to proti T.B.C Králův Dvůr. Náš tým měl celý zápas pod kontrolou. Soupeř se během zápasu ani na chvíli nedostal do tlaku. Většina zápasu se odehrála na půli soupeře. Hned od začátku jsme se ujali vedení, které jsme postupně navýšili. Celkový výsledek 3:0 nás rozhodně neurazil.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za nasazení a předvedenou hru tohoto turnaje. Oproti minulému roku jsme zaznamenali obrovský posun ve většině herních dovedností. Zejména brankář Kuba Hyhlík předvedl pár neuvěřitelných zákroků, ale i ostatní kluci dokázali, že nebyli nominováni náhodou. Obranná hra byla na jedničku, o čemž svědčí jen dvě obdržené branky. Zároveň si ceníme i výkonu svěřenců z mladších žáků, kteří si počínali jako zkušení borci. Kluci děkujeme!!!

Autor - Jan Dušek

Výsledky:

FBC Kutná Hora x DDM Horní Počernice ORKA 2:2

FBC Kutná Hora x TJ Sokol Královské Vinohrady 4:0

FBC Kutná Hora x TBC Králův Dvůr 3:0