31_20211102_095804.jpg

Starší žáci hráli na domácím hřišti

Po neúspěšném turnaji v Kobylisích si starší žáci měli v plánu spravit chuť, za podpory svých rodinných příslušníků, na domácím turnaji. Třetí výkonnostní koš však byl opět pro kluky tvrdým oříškem.

V prvním zápase nastoupili proti týmu z Kobylis. Bohužel úvodní odhodlání vzápětí přebyla laxnost a absence elementárních herních návyků, které stály kutnohorské případné vítězství. Suma sumárum konečný výsledek 1:7 byl nepříjemnou předehrou celého turnaje. 

O několikazápasové přestávce si kluci odpočinuli, aby mohli s čistou hlavou nastoupit do druhého duelu, tentokrát proti Říčanům. Úvod zápasu začal pro Kutnou Horu slibně, když šla v krátké době do vedení. Nadšení z dobře rozehraného zápasu však vydrželo necelé tři minuty, kdy Říčany dorovnaly a začaly diktovat tempo zápasu. Do branky Kutné Hory poslaly další tři góly a vypracovaly si tím slušný náskok. Kutná Hora pak už jen v závěru zápasu korigovala na 2:4. Ačkoliv šli strži do zápasu s o poznání větším nasazením, tak nedostatečná koncentrace a chyby do obrany rozhodly, že Kutnohorští hráli opět o udržení ve třetím výkonnostním koši. 

Poslední zápas už byl pouhým vyvrcholením tohoto turnaje, když tým Prague Tigers zvítězil nad Kutnou Horou v poměru 12:0.

Starší žáci mají zatím na kontě pouze šest nepříjemných proher. Dostali tak další podnět k tomu na sobě začít makat, aby do pár měsíců hráli s těmito týmy vyrovnanou partii, popřípadě vítězili.

V závěru, abych článek zakončil v pozitivnějším duchu, bych chtěl vyzdvihnout výkon brankáře Honzy Hrubého, který předvedl spoustu parádních zákroků, ačkoliv to ze skóre na první pohled patrné není. Tímto mu děkuji jako i dalším mladším žákům, kteří se turnaje zúčastnili. Děkuji rovněž fanouškům a rodinným příslušníkům, jež naše kluky do Klimešky přišli podpořit.

- Martin Zelený -