131_20220426_133012.jpg

Starší žáci se na posledním turnaji rozloučili stříbrnou příčkou

K posledním soutěžním zápasům odcestovali o víkendu starší žáci.

FBC Kutná Hora x SK Florbal Benešov 3:1

V úvodním utkání jsme se střetli s domácím výběrem Benešova. Od úvodních minut se jednalo o vyrovnané utkání, přesto byli hráči z KH více nebezpeční a dokázali se dostat až do nebezpečných zakončení. Přispěla k tomu především dobrá práce beků, kdy svou první branku vstřelil Denis Vaingát od mantinelu do horního rohu branky a následně si udělal výlet přes celé hřiště, objel branku a zasunul míček hned vedle tyčky. Benešov následně trošku přitáhl šroubky, snížil a mohl dokonce z trestného střílení vyrovnat. Na střelu nad nohu si však nehnutě počkal brankář Řípa a po brance Dastycha do odkryté branky to nakonec bylo vítězství o 2 branky.

FBC Kutná Hora x Horní Počernice 2:3

Druhé utkání již bylo o poznání vyrovnanější a našim chlapcům dělala problémy především první lajna soupeře, která byla velice kvalitní, dobře florbalově vybavená a obdařená o silové i rychlostní parametry. I přes větší část, kdy kluci prohrávali byli velice bojovní a snažili se s výsledkem ještě něco udělat, bohužel to již o jednu branku nevyšlo. I přes prohru v tomto zápase nakonec výsledek posledního skupinového zápasu přisoudil chlapcům zápas o 1. místo.

FBC Kutná Hora x Sokol Rudná 2:4

V něm došlo na opakování play-off mužů, ve kterém se utkali se Sokolem Rudná. Přes úvodní lepší první polovinu se nakonec hra v druhé části zbytečně znepřesnila, přibylo chyb a soupeř nakonec dokázal otočit vývoj utkání z 2:1 až na konečných 2:4.

Nyní si již mohu dovolit klukům za celou sezónu poděkovat. Pevně věřím, že spolupráce s námi byla po většinu času příjemná a něco nového jim do jejich florbalových i lidských dovedností přinesla.

Zároveň bych rád poděkoval celému trenérskému týmu, který se mnou celých 12 měsíců absolvoval a vždy jsme se vhodně doplňovali.

A v neposlední řadě skvělým rodičům, kteří v této kategorii figurují a vždy kluky podporují, ve velkém počtu jezdí na turnaje, a i přes své časové vytížení si na kluky najdou čas.

- Vašek Rejna -