Starší žáci se prezentovali před domácími diváky zlepšeným herním projevem

Starší žáci si o víkendu zahráli před svými fanoušky na domácím hřišti ve sportovní hale Klimeška.

FBC KUTNÁ HORA – ČERNÍ x VIKING TJ KOBYLISY 5:2

K prvnímu utkání na domácí palubovce nastoupili starší žáci proti týmu z Kobylis. Od úvodních minut byli havíři aktivnější a preciznější ve všech aspektech hry. Lépe si přihrávali, jednoduše se dostávali do útočného pásma, lépe stříleli a měli více ze hry. Jako střela, která připsala na ukazatel skóre první branku se ujala střela Matěje Kůrky, po krásné kombinaci celé lajny. Záhy se v první půlce ještě krásnou střelou prosadil kapitán Ondra Lokaj, který vymetl vršek branky. Druhá část se ze začátku přeci jen trošku vyrovnala a hosté vstřelili kontaktní branku. Poté se však již prosazovali opět domácí borci. Postupně Štěpán Lapáček, Jirka Švejnoha a nakonec Michal Dastych a skóre tak bylo již 5:1. Hosté pak už pouze korigovali na 5:2 a FBC KH si připsala první výhru na turnaji.

Branky: Kůrka (Dastych), Lokaj (Kůrka), Lapáček, Švejnoha, Dastych.

FBC KUTNÁ HORA – ČERNÍ x WIZARDS SO PRAHA 10 ORANGE 1:4

V druhém utkání nás čekal o poznání kvalitnější soupeř. Zde se obrázek hry oproti předchozímu zápasu otočil o 180°. Wizardi byli aktivnější a lépe zvládali herní situace. My jsme po celou dobu zápasu spíše reagovali než abychom určovali ráz utkání. Naši jedinou branku si v utkání připsal Jára Paďouk po hezké individuální akci. To bylo však z našich florbalek vše, povětšinu zápasu jsme se spíše bránili a soupeř nás nepouštěl do větších šancí. Výsledek zápasu nás tak posunul do boje o 3. místo na turnaji.

Branka: Paďouk

FBC KUTNÁ HORA – ČERNÍ x FBK FAT PIPE VOSY PRAHA 2:5

V boji o 3. místo nás čekal soupeř, který nás porazil na minulém turnaji a kvalifikoval se tak do 3. koše právě do Kutné Hory. O motivaci tedy měli kluci postaráno a navíc hráli v početnější sestavě než na turnaji v Rudné. Do utkání jsme vstoupili dobře, kdy se po dvou a půl minutách trefil Paďouk. Poté však dvěma brankami převrátil výsledek na svou stranu soupeř. Vyrovnat se sice podařilo Švejnohovi, ale do přestávky ještě hosté stihli přidat jednu branku a bylo to 2:3. V druhé části už jsme odpadli herně úplně, kupili jsme chyby a soupeř je trestal, včetně těch 2 nejdůležitějších, brankových a zápas končil za stavu 2:5.

Na turnaji jsme tedy obsadili 4. místo. Přesto bych chtěl kluky pochválit za předvedený výkon, především v prvním zápase. Oproti turnaji měsíc zpátky, to byl diametrálně odlišný výkon. Pro připomenutí, to jsme obdrželi takové příděly jako třeba 1:7 od Kobylis nebo 0:7 od Wizards. Naše hra se tedy postupně lepší, což mě těší i přes spoustu práce před námi. Je vidět, že se postupně ve hře objevují prvky, které po hráčích chceme a pokud je dodržují a dělají, nese to své ovoce. Václav Rejna

Sestava Kutné Hory: Hyhlík (Kobylisy a Vosy), Řípa (Wizards) / Lokaj, Dobeš, Blahník, Zralý – Kůrka, Paďouk, Dastych – Malina, Švejnoha, Lapáček, Šimonek, Marek.