39_20211116_083056.jpg

Starší žáci se probojovali do finále, v něm podlehli pražským Vosám

Starší žáci odehráli další ligový turnaj. Tentokrát se představili ve čtvrtém výkonnostním koši.

FBC Kutná Hora x BLACK ANGELS B 1:1
Branka: Kůrka (Zralý).

K prvnímu utkání ve čtvrtém výkonnostním koši nastoupili kluci proti rezervě Black Angels. Jako kdyby je číslovka u výkonnostního koše polila živou vodou a kluci i v devíti začali velice aktivně, správně napadali a vypracovávali si brankové příležitosti. Bohužel pro nás, do sítě proplula pouze jedna z hole Matěje Kůrky. V první půlce zápasu jsme byli lepším týmem. Karta se obrátila ve druhé polovině. Tam jsme přestali stíhat a BA nás často svírali na naší polovině. Výborné bloky a brankář nás drželi dlouho nad vodou, avšak 3 minuty před koncem se přeci jen jedna střela ujala a skončila za jinak bezchybným Hyhlíkem. Vzhledem k průběhu zápasu byla remíza zklamáním z jinak dobře zvládnutého utkání.

FBC Kutná Hora x Sokol Rudná 3:2
Branky: Lokaj (Toman), Kůrka (Blahník), Zralý (Lokaj).

Ve druhém zápase proti domácímu celku jsme opět předváděli lepší florbal v první půli. Elegantní otočkou se zpoza branky prezentoval Lokaj. Následně se z pětiminutové početní výhody trefil přímo do šibenice Kůrka. Poté opět začal hrát lépe soupeř a dokázal dvěma góly srovnat vývoj zápasu. Do boje o první místo nás však posunul 50 vteřin před koncem krásnou střelou Martin Zralý.

Finále: FBC Kutná Hora x FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:9
Branky: 3 Paďouk (Toman, Dobeš), Kůrka (Blahník).

Poslední zápas už byl v počtu devíti lidí nad naše síly, soupeř byl rychlejší, preciznější a především produktivnější v zakončení. I tak bych chtěl klukům poděkovat, že předvedli úctyhodný výkon a trénované věci se postupně začaly objevovat i v zápase. Speciální poděkování patří Kubovi v bráně a všem třem bekům, kteří zvládli 3 náročné zápasy.

Sestava Kutné Hory: Hyhlík - Lokaj, Dobeš, Dušek - Kůrka, Blahník, Zralý, Šimonek, Paďouk, Toman.

- Václav Rejna -