Víkend v podání dětských kategorií

Své víkendové reporty zaslali trenéři Starších žákyň a elévek. Tentokrát chválou vůbec nešetřili. Více se dozvíte na následujících řádcích.

STARŠÍ ŽÁNYNĚ

FBC KH vs. Kanonýři Kladno 4:6

Kutnohorské stržky vyjely v neděli na zápasy do Plzně. První zápas čelily soupeřkám z Kladna. Soupeřky hned v první třetině dokázaly vstřelit branku. Děvčata se však nezalekla a dokázala odpovědět. Dokázaly vyrovnat a chvilkama jsme vedly. Po první třetině byl stav vyrovnaný, po třech brankách na obou stranách. Ve druhé polovině začaly opět lépe soupeřky z Kladna, které dokázaly odskočit po breakových situacích, a to jich většinu z nich pochytala skvěle chytající mladá brankářka, Karolína Barták. Kutnohorské stržky však stále bojovaly a naděje nás po snižovací brance neopouštěla. Kladenské hráčky si však dokázaly pohlídat zápas a uhájit vítězství až do konce utkání.

Branky: Kantorová (Jurtinová), Sadílková (Dupalová), Lencová (Kantorová), Jurtinová (Lencová)

FBC KH vs. SPORT CLUB Klatovy 1:5

Soupeřky z Klatov, jakožto domácí a pořádající tým, byl lepším týmem. Šance jsme si dokázaly vytvářet, přesto však jsme je neproměňovaly. Za to soupeř byl v produktivitě lepší, i přesto, že nás opět jako v předešlém zápase, držela skvěle chytající Karolína Barták. Zápas bych ve výsledku i tak hodnotil kladně. Holky bojovaly do konce a nevzdávaly se a oproti předešlému zápasu zlepšily věci, které se nám v tom prvním nedařily.

Branky: Jurtinová

autor: Adam Rowe

ELÉVKY

7 statečných slečen

Poslední turnaj letošního roku jsme odehrály 17.12.2023 v Praze na ZŠ Campanus. Jsem na holky moc pyšná nejenom, že mají 3 výhry nad TJ Sokol Nové Strašecí (4:2), ACEMA Sparta Praha (10:4), TJ Sokol Královské Vinohrady (3:2) a jednu remízu s FATPIPE Tigers Start98 Kunratice (3:3), ale i proto, že dokáží fandit týmu, který je oslabený. Letošní rok jsme zakončily postupem do druhého koše, pro holky je to výzva a bylo vidět, že mají obrovskou radost, hrdost je na místě a mě těší, že jsem jejich součástí.

sestava: Eliška Vosáhlová, Adriana Tomanová, Monika Šimčíková, Klára Kutilová, Tereza Pospíšilová, Marie Dobešová, Barbora Skývová

autor: Tereza Vosáhlová