383_20231107_103711.jpg

Víkendové úspěchy neelitních kategorií

Své víkendové zápasy odehrálo hned několik kategorií. Patří mezi ně elévové, elévky i starší žáci.

ELÉVOVÉ – BÍLÍ

3. turnaj sezóny

Náš třetí turnaj se konal v Praze ve sportovní hale ZŠ Campanus. Kluci všechny čtyři zápasy hráli týmově, podporovali se a bojovali. Ve druhém zápase jsme asi podlehli uspokojení a náš pohyb stál za nic. Což se ale pak v následujících utkáních zlepšilo a vedlo to k výhře. Musím pochválit kluky, co se zhostili „brankářských povinností“. Byli jistí a pochytali mnoho šancí soupeřů. Potrénujeme a na dalším turnaji za 14 dní budeme lepší.

Výsledky: SK Dvojka Praha – zelení: FBC Kutná Hora 2:12, TJ Sokol Petrovice I.: FBC Kutná Hora 6:2, FBC Kutná Hora: Viking TJ Kobylisy B 4:1, FBC Kutná Hora : Wizards DDM SO Praha 10 grey 8:3

autor: Petr Švejnoha


ELÉVOVÉ – ČERNÍ

3. turnaj sezóny

Naši svěřenci pro třetí turnaj sezóny vyrazili tentokrát do Čerčan, kde svůj utkání pořádané týmem Říčan odehráli v místní základní škole. Kluci hráli svědomitě a hlavně týmově, čehož si velmi vážím a s jejich přístupem jsem byl po celý turnaj spokojený. Hned v prvním zápase tato bojovnost a týmové nasazení byly znát a po většinu zápasu byl náš tým tím lepším na hřišti, Smůla v koncovce a neproměňování šancí způsobilo, že první utkání znamenalo porážku. Ve druhém utkání pokračoval bojovný výkon, a i se na nás obrátilo štěstí v podobě proměňování šancí a v utkání byli k vidění také krásné kombinace. V dalších 2 utkáních se bohužel projevila na našich chlapcích únava z předchozích 2 zápasů a technická vyspělost soupeřů. Turnaj i přes 3 porážky hodnotím velmi pozitivně. V naší hře je vidět výrazný posun oproti začátku sezony a pokud takto budeme dále pokračovat, tak výhry určitě přijdou.

Výsledky: FBC Draci modří – FBC Kutná Hora 4:3, Black Angels 2014 – FBC Kutná Hora 1:8, FBC Kutná Hora – FBC Draci bílí 2:9, FBC Kutná Hora – FAT PIPE Start98 Kunratice 5:13

autor: Antonín Tvrdík


STARŠÍ ŽÁCI – BÍLÍ

Starší žáci – bílí sehráli méně povedený turnaj v Praze

Bílému týmu starších žáků se na turnaji čtvrtého koše florbalového přeboru podařilo zvítězit pouze jednou, když v posledním svém zápase porazil Spartu. V pětičlenné tabulce tak obsadil čtvrté místo. Celý turnaj se hráči Kutné Hory potýkali se špatnou organizací obrany, kdy soupeřům poskytli mnoho pokusů vstřelit branku. Ty z velké části naštěstí pochytal opravdu výborný a jistý Matěj Pospíšil, ale na vše stačit nemohl. V útoku bojovala Kutná Hora s nahrávkou a zakončením, které našla až v posledním utkání, zejména vynikl Honza Nesládek a mladší žák Vojta Knopf.

Zápasy:

FBC Kutná Hora - bílí – Florbalová akademie MB C 0:2 (0:1, 0:1) Bez vyloučení.

FBC Kutná Hora - bílí – TJ Sokol Šestajovice 1:5 (0:5, 1:0) Bez vyloučení. Branka KH: 14. Nesládek (bez asistence).

FBC Draci Říčany B – FBC Kutná Hora - bílí 6:0 (3:0, 3:0) Bez vyloučení.

ACEMA Sparta Praha YELLOW – FBC Kutná Hora - bílí 6:7 (4:4, 2:3) Bez vyloučení. Branky a nahrávky KH: 2. Knopf (Marek), 6. Topol (Franc), 9. Knopf (Franc), 10. Nesládek (Knopf), 17. Nesládek (bez asistence), 18. Srb (bez asistence), 20. Knopf (bez asistence).

Sestava: Matěj Pospíšil – Václav Marek, Jiří Srb – Jan Jirmus, Tomáš Křížek – Lukáš Franc, David Šmíd (C), Jonáš Topol, Jan Vosáhlo – Vojtěch Knopf, Pavel Tatíček, Jan Nesládek

autor: Jan Dojčiak


ELÉVKY

Domácí turnaj

V neděli 5.11. 2023 odehrály elévky (Tomanová A., Pospíšilová T., Vosáhlová E., Kutilová K.) s pomocí holek z přípravky (Dobešová M., Skývová.) domácí turnaj na Klimešce. Hostily Florbalovou akademii MB – bílé, FATPIPE Tigers Start98, TJ Sokol Královské Vynohrady a TJ Sokol Nové Strašecí. První a třetí zápas holky prohrály, možná hrálo velkou roli to, že soupeřky byly lepší a holky to rozhodilo. Druhý zápas suverénně vyhrály. Posledním zápasem už byla vidět na holkách únava ale i přesto vybojovaly remízu. Hra holek se mi líbila, avšak pořád je co zlepšovat.

autor: Tereza Vosáhlová